Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic 32DK20 poziome pasy na ekranie.. Pomocy

20 Cze 2003 08:12 1656 1
  • Poziom 1  
    Witam Wszystkich!

Mam problem z tv Panasonic 32DK20 - 100Hz/panorama
    Podczas włączenia TV w dolnej części widoczne są ciemne pasy. Na początku było ich mało, teraz jest coraz więcej. Pasy "śmigają" poziomo po ekranie przez ok. 20 minut - potem już się robi OK. Co ciekawe problem znika szybciej (ale nie wiele) jak trochę popstrykam po kanałach. Po godzinie problem wraca. TV ma 2 lata i wcześniej takich rzeczy nie było... Serwis Panasonica nic nie stwierdził - debile! Zresztą już i tak po gwarancji... :( Czytałem w postach, że to może kondensatory etc.
    Chciałbym jeszcze aby ktoś mi podał jak wejść w tryb serwisowy... jak ktoś ma jakieś materiały na temat tego TV, to będę wdzięczny - mam w rodzinie elektronika, tylko nie mam materiałów o tym TV (instrukcja obsługi only).

Skąd może się takie denerwujące zjawisko brać?
    Co radzicie zanim wezwę mechaniora?

Pomóżcie proszę!

Pozdrawiam i z góry dziękuję!
  • Poziom 13  
    sposób wejścia w tryb serwisowy:
    1. Wchodzisz w menu dźwięku i ustawiasz niskie tony na MAX a wysokie na MIN
    2. na klawiaturze lokalnej (przyciski pod klapką na telewizorze :D )naciskasz i przytrzymujesz [-VOLUME] i naciskasz INDEX na pilocie

poruszanie się po service menu:
    - przyciski w pilocie czerwony i zielony - zmiana parametru,
    - żółty i niebieski - zmiana wartości parametru
    Zapamiętanie zmienionych nastewień to klawisz S (STORE - pod klapką na pilocie); wyjście z serwice mode to klawisz N (NORMAL - też pod klapką na pilocie)

zresztą tu masz link: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=208204#208204

pozdrawiam