Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumna do notebooka. Jakie głośniki polecacie?

18 Lip 2006 09:34 1498 5
  • Poziom 23  
    Witam.
    Chce zrobić sobie zestawik głośniki + wzmak ok 2x 10W do laptopa, bo jak wiadomo z głośników w laptopie nie da się zrobić imprezki (np. Ognisko). Ma to być jakaś w miarę mała obudowa i głośniki, tak, żeby w jakiś sposób było to mobilne. Chce sie wzorować na radiomagnetofonie z CD Panasonic Cobra. Ma to być kolumna aktywna, w Panasonicu są głośniki 10W (2) i ładnie to gra. Jego brał bym wzmacniacza i kolumny, ale niestety Cobra nie posiada wej. Audio.
    Zestaw chce zrobić do laptopa, musi być przenośny, będzie wykorzystywany przy grillu.
    Myślę, że obudowa 40cm x 20cm będzie ok, jej wysokość uzależniona by była od obliczeń objętości pod konkretne głośniki.

Wzmacniacz myślę zrobić na jakiejś TDA, muszę oglądnąć projekty i coś wybrać. Zestaw będzie miał wejście audio i kabel zasilający. Przez zastosowanie małych głośników i dzięki małym wymiarom będzie w miarę mobilny.

Rysunek poglądowy jest poniżej. Jakie polecacie głośniki do takiej małej obudowy (chyba jakieś 10cm). Myślę o jakiś niedrogich, bo ogólnie ma to grać w plenerze, niemusi być jakaś dobra jakość.
    Dzięki.
  • Poziom 20  
    moze na tda 2040? ma 22W na kanał
  • Poziom 33  
    patrz na stare gd i gdsy tonsila. maja wysoka sprawnosc, wiec beda glosne. niestety ze znalezieniem taniego, a jednoczesnie malego i na dodatek wysokosprawnosciowego glosnika bedzie problem... GD 30/50 jeszcze moge polecic, ale on do 50 litrowej paki. Do tego np GDWT 9/80/5F filtrowany kondziem 2,2uF i ew tlumiony rezystorami. Generalnie szukaj czegos ze sprawnoscia co najmniej 95dB i szerokopasmowego, tak zeby srednie pasmo rowniez ciagnelo.
  • Poziom 18  
    Jak chcesz mieć 2x10w to polecam tda2005.
  • Poziom 25  
    Hmm odrazu GD30/50 :|. Dobry głośnik, ale autor chyba chciał coś subtelniejszego pod tego swojego notebooka.

Pasują Ci rozmiarem kolumienki od Amatora Stereo? Tam są głośniki szerokopasmowe, a i sam amator ma owe 10 W. Myślę, że kolumny od amatora, czy to orginalne, czy kopia wykonana w domu na takich samych głośnikach będzie ok. Sam amator to chyba za duży jak na wożenie ze sobą, bo chyba można teraz złożyć coś o wiele mniejszego a i o większej mocy.