Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stary mikser analogowy 16:8:2

18 Lip 2006 09:56 837 2
  • Poziom 10  
    Dzień Dobry!
    Mam pytanie, kupiłem 16-kan. analogowy mikser 16:8:2 produkcji angielskiej. mikser nie działa, sygnał po wejściu na kanał zatrzymuje się na emiterze tranzystora i nie wychodzi dalej na grupy. dzieje się tak na każdym z 16 kanałów...Nie posiadam schematu do miksera ani do analogicznego urządzenia w związku z czym mam trudniejsza zagadkę. Podejrzewam zasilacz, ponieważ wychodzą z niego dwa podobne napięcia w okolicach 14,5 V co wydaje mi się dziwne...Jezeli wiecie coś o napieciach na wyjściach zasilacza w takich urządzeniach to prosiłbym o odpowiedź...
    Pozdrawiam!
    Ps. Po podłączeniu sygnału bezpośrednio do grupy wszystko działa poprawnie...aha no i z auxa też jest ok.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji...
  • Admin grupy audio
    Witam

Niezbyt rozumiem problem kolegi, jakto po pdołaczeniu sygnału do grupy wszystko jest ok. i co to znaczy ze sygnał zatrzymuje sie na emiterze tranzystora - w jaki sposób kolega to sprawdził ??

Co do napięć to zapewne powinny byc symetryczne +/-14.5V, jeśli takie są to znaczy ze jest ok.

Może poprostu trzeba wcisnąć jakis przełacznik, który kieruje sygnał ma odpowiednie wyjście.

Może kolega napisać co to za mikser (marka , model)

Pozdrawiam