Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Altus WAF6006C. Nie odpompowuje wody.

18 Lip 2006 11:54 6707 9
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem - pralka nie odpompowuje wody. Pralka ogólnie zachowuje się w porządku. Wodę jednak muszę spuszczać wężykiem...
    Pompa sprawna. O co więc może jeszcze chodzić? Hydrostat (Metalflex Hd505)?

• Specjalista AGD
    wrobel napisał:
    Witam.
    Mam problem - pralka nie odpompowuje wody. Pralka ogólnie zachowuje się w porządku. Wodę jednak muszę spuszczać wężykiem...
    Pompa sprawna. O co więc może jeszcze chodzić? Hydrostat (Metalflex Hd505)?

Witam.
    Pisząc sprawna sprawdzałeś ją z wodą czy bez?
  • Poziom 32  
    Sprawdź wąż łączący zbiornik z pompą( filtrem) jak również wąż odływowy czy w środku coś się nie znajduje np. skarpetka lub inne szmatki.
  • Poziom 11  
    Oczywiście sprawdziłem bez wody. Wyjełem, wziełem omomierz i wszystko niby sprawne.
  • Poziom 31  
    wrobel napisał:
    Oczywiście sprawdziłem bez wody. Wyjełem, wziełem omomierz i wszystko niby sprawne.

Pompy magnetyczne to sobie można omomierzem sprawdzać dla zabawy -jak się komuś nudzi. Ale omomierz mechanicznej sprawności nie zmierzy.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    skryn napisał:
    Zdejmij przednią obudowę (na dole wkręty pod maskownicą; oring fartucha, blokada drzwi), zdemontuj pompę, wyczyść to, co zalega oraz wyklucz blokujące monety na drodze pompa-koniec węża wylewowego.
    Powodzenia.

Tak właśnie zrobiłem. I nic. Pralka zachowuje się dziwnie. Wode nabiera. Więc hydrostat działa. Ale nie chce wody wylać.
    Pompa działa na pewno. Zrobiłem dodatkowy obwód do jej załączania...
    Nie jest to też wina jakiegoś zaworu bo wode można spuścić ręznie.
    PS. Tak wspaniałej pralki to jeszcze nie widziałem. Max. low solution.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    To też sprawdzałem. Nawet dwa razy po 5 gr. wyjełem (idealne średnicą...).
    A jakby coś od tamtej pory znowu zatkało, to przecież (chyba) nie dało by się spuścić wody ręcznie?
  • Poziom 32  
    Odkręć wąż wylewowy od pompy wyjmij go na zewnatrz i podłączając go pod silny strumień wody (jedna końcówka pod kran)zobaczysz co z niego wyleci.