Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dławik toroidalny w zasilaczu ?

stuk1 20 Cze 2003 11:09 1311 6
  • #1 20 Cze 2003 11:09
    stuk1
    Poziom 15  

Moje pytanie brzmi : czy można w zasilaczu ,wzmacniacza audio, przed trafem zasilającym dać dławik ? Wwielu urządzeniach audio-wideo spotkałem się z takim zastosowaniem . Jeśli można tak zrobić to co to da , i jak policzyć jaki prąd pobiorą 2 trafa zasilające z sieci ?
    Dzięki :)

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 20 Cze 2003 11:42
    TM85
    Poziom 25  

Ten "dławik" to był rodzaj transformatora z uzwojeniami nawiniętymi bifilarnie, zmniejsza on zakłócenia "niesymetryczne" w sieci 220V. Czy używać go w sprzęcie audio... hmm :) Prościej kabel sieciowy poprzeplatać przez "pierścień" ferrytowy - działa podobnie ale skuteczności wstawiania tych indukcyjności sam raczej nie sprawdzisz.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 20 Cze 2003 12:22
    stuk1
    Poziom 15  

chodzi o to że gdy złączę wzmacniacz to słyszę różne dziwne rzeczy , czasami jak ktoś zpoda urządzenie dużej mocy na linii elektrycznej np silnik , albo spawarka itp ... takie ja "tu ti tu ti tu tu tu sszszszszsszzbzzzzzzzeeeeaazzzzz" :)

0
  • #4 20 Cze 2003 16:36
    TM85
    Poziom 25  

Upewnij się że zakłócenia wchodzą przez sieć - odłącz wszystko od wzmacniacza i nasłuchuj...
    Może nie tędy droga.

0
  • #5 20 Cze 2003 17:04
    stuk1
    Poziom 15  

tak zrobię thanks , a mam jeszcze jedno pytanko , kiedyś wzmacniacz mój miał równolegle z wejściem dopięty wskażnik poziomu sygnału na diodach led , wszystko kosiło dobrze dopóki go nie wypiąłem , wtedy wzmacniacz zaczął się tak jakby , nie wiem , wzbudzać albo tak jak by się "sprzęgał mikrofon z głośnikam " Tak się dzieje jak wypnę sygnał wejściowy jak wepnę wszystko dobrze co się dzieje ?

0
  • #6 20 Cze 2003 17:18
    TM85
    Poziom 25  

Czy zostały poczynione jakieś zmiany we wzmacniaczu w celu zamontowania tego wskaźnika? Trudno bez dokładniejszego opisu określić co może to powodować. Jednak musimy zachować szczególną uwagę co i w jaki sposób podłączamy do przewodów sygnałowych, gdyż wszelkie zakłócenia będą potem wzmocnione.

0
  • #7 21 Cze 2003 21:56
    stuk1
    Poziom 15  

prace zotały poczynione :) jak na razie chodzi wszystko dobrze , zakłóceń nie zaóważyłem (jak na razie)
    potestujemy zobaczymy

0