Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ghost kopia systemu

Pele 20 Jun 2003 13:19 3600 7
    Pele
    Level 22  
    Witam

Chciałbym sobie zrobić uniwersalną kopie systemu win98 za pomocą ghosta.
    Często mi się zdarza instalowanie windowsa u różnych ludzi w związku z czym chciałbym ułatwić sobie sprawę. Widziałem takie coś w jednym z serwisów komputerowych ale nie chcieli nic powiedzieć.
    W którym momencie zrobić tą kopie zaraz po instalacji czy przed pierwszym restartem i co potem ze sterownikami wiadomo że każdy komp inny. Czy są jakieś uniwersalne sterowniki czy jakieś packi do najbardziej popularnych płyt SIS INTER VIA. Z tego co słyszałem to te sterowniki są jakoś dołączane do gotowego obrazu systemu.

Jak by ktoś miał z tym doświadczenie to proszę o porady.
    Robert 1960

Level 32  
    Witam !
    Ghosta robi się po zainstalowaniu systemu, wgraniu wszystkich sterowników i programów które chce się mieć ! Później Ghost przywraca system do takiej postaci w jakiej był zapisany.
    Pozdrowienia !
    W razie czego to mam go.
    przekrent
    Level 32  
    Witam. Coś takiego możesz sobie bez najmniejszego problemu Ghostem zrobić. Obraz partycji na której instaluje się system robisz zaraz po pierwszym restarcie Instalatora Systemu Windows :D (gdy skończy kopiować systemna dysk). Jeśli chodzi o sterowniki to ja mam zawsze przy sobie kopie oryginalnych płyt ze sterami (mam ich kolo 20 i 90% płyt głównych obsłużę) jeśli czegoś nie mam to www.driverzone.com i dochodzi kolejna płyta :).
    Pozdrawiam.
    MOLIGATO
    Level 11  
    GHOSTA radziłbym zrobić zaraz po zainstalowaniu systemu. Jest to dobre rozwiązanei dla ludzi którzy nic "ciekawego" na swoim kompie nie trzymają, natomiast dla ludzi ktorzy maja tylko 1 partycje i kilka GB danych z którymi nie chcą się rozstawać to raczej nie polecam, a to dlatego że GHOST zawsze formatuje partycję na której ma być odtworzony system.
    Platon
    Level 42  
    Panowie: MOLIGATO i Robert 1960 - piszecie zupelnie nie na temat. Chcecie nabic sobie statsa? Piszcie w watku, w ktorym mozecie napisac cos z sensem i na temat.

Pele - owszem mozesz zrobic ghotem obraz dyku prze pierwszym uruchomioeniu.
    Mozesz tez poszukac i przejrzec parametru uruchamiania instalatora aby zobaczyc czy czegos sie nie da poprwic np w wykrywaniu sprzetu, czy wylacznei APCI (nie dziala na wszystkich kompach).
    Jak nie bedzie pasowalo takie rozwiazanie - bedzie nielastyczne czy cos, zawsze mozesz skrocic sobie prace uzywajac plikow batch do przeprowadzenie instalacji. Poza tym mozesz zrobic instalatora w ten sposob, ze wprowadzic do "instalki" nowe drivery - system bedzie mial je niejako "fabrycznie" od razu po zainstalowaniu.
    Prormaik do tworzenia plikow batch i "wkladania" sterownikow do instalki zanjduje sie na plycie instalacyjnej w ktalalogu /others/tools/reskit lub
    ( other/tools/reskit - w kazdym bedz razie poszukaj "reskit" na CD)

Co do sterownikow do urzadzen to wiekszosc producentow plyt dostarcza je paczkach (np Via4in1, sis i intel podobnie) i pasuja one przewaznie do wiekszego zestawu plyt.
    Tak samo z k. graficznymi nvidia(detonators) i ati (catalyst).
    Chyba ze instalujesz te 98 na starszych komputerach. A wtedy to zatrzesienie steroenikow do k graficznych , dzwiekowek itp.
    Pele
    Level 22  
    Dzięki

Jutro się pobawię.
    Przy okazji może znacie jakieś dobre strony z podstawowymi sterownikami do płyt głównych bo większość ciekawych stron jakie znałem porobiła się płatna.
    Platon
    Level 42  
    hmmmm - Sterowniki do ati, nvidia, via, sis, intel sa dostepne bezplatnie na ich stronach "domowych".
    Sporo sterownikow jest na driveguide.com (user: drivers, pass: all)
    Z polskich stron - www.frazpc.pl - dział sterowniki.