Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z gazem - Corsa A (silnik C14NZ)

18 Lip 2006 20:37 1329 1
  • Poziom 10  
    Witam.
    Niedawno nabyłem taką Corsę, lecz od początku są pewne problemy z gazem. Zacznę od aktualnego stanu: Gdy silnik jest zimny, odpalam na benzynie i juz po chwili (podczas jazdy) przełączam na gaz. Wszystko jest w porządku, przełączenie jest właściwie niewyczuwalne i samochód jeździ ładnie (praktycznie tak samo jak na benzynie). Problemy zaczynają się gdy silnik się rozgrzeje. Po ok. 15 km jazdy (po mieście, czyli światłą, korki itd) gaz zaczyna buczeć przy przyspieszaniu. Ma zdecydowanie mniej mocy i troszkę trudniej się rusza niż na benzynie. Ogółem na benzynie cały czas jest wszystko ok, tylko gaz wariuje. Mało tego, gdy silnik jest rozgrzany i go wyłączę, to po ponownym uruchomieniu, podczas przełączania z benzyny na gaz (zawsze odpalam na benzynie) silnik jakby przestawał dostawać paliwo (albo sie zalewał, ciężko stwierdzić). Przejade tak z 200 metrów i nagle "ożywa" na tym gazie. Oczywiście buczenie przy przyspieszaniu cały czas jest. Ma ktoś jakiś pomysł? Poniżej wszystko co wiem nt. instalacji (wyciąg ze świadectwa homologacji):

Reduktor: Tomasetto
    Zawór gazowu: Tomasetto
    Wielozawór: Tomasetto
    Przełącznik/Centralka: Autronic
    Układ elektroniczny: Autronic

Na allegro znalazłem identyczny reduktor. Fotka poniżej.
    Co do reszty instalacji: Jest jakiś emulator sondy lamba (Lecho) i silniczek krokowy. Na "rurce" w którą wkręca się silniczek jest śruba zmniejszająca przepływ (jest wkręcona prawie do końca, więc przepływ jest bardzo mały - ktoś to zrobił bo silniczek się zepsuł?). Tyle właściwie z moich obserwacji. Dodam, że w reduktorze mechanik założył mi cały komplet naprawczy gazu z filterkiem gazu włącznie i wszystko jest dobrze założone (założył dobrze na 100% - znajomy mechanik :) Komplet naprawczy był oryginalny - Tomasetto.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

P.S. Do czego służy ta górna śrubka? Co się nią reguluje?

A i jeszcze jedno: Buczenia praktycznie nie ma na 4 i 5 biegu. Najgorzej jest na jedynce, dwójce i trójce.

[/url]

Dodano po 11 [minuty]:

Dołączam jeszcze fotkę mojej instalacji elektrycznej do tego gazu (też właśnie znalazłem na allegro - wszystko jest dokładnie identyczne jak u mnie).
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 31  
    No stary to co masz w homologacji nijak się niema do tego co masz pod maską.