Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creek CAS 4040 + Yamaha CDX 880 + ... kolumny?

kosimazaki 18 Lip 2006 23:56 1611 0
    kosimazaki
    Poziom 11  
    Witam serdecznie,

właśnie skończyłem kompletować zestaw audio do pokoju (ok. 20 - 25. m kw.)

- Wzmacniacz Creek CAS 4040
    - CD Yamaha CDX 880
    - kolumny UNITRA TONSIL ZG40C (40W, 4 ohmy)
    - kable miedziane no-name

Jest jednak mały problem... brzmienie ;) Wydaje mi się, że jest to kwestia tych zabytkowych głośników (pewnie są starsze ode mnie, mam je po dziadku), bo reszta sprzętu jest całkiem całkiem. Jest stanowczo za dużo niskich tonów, przy czym wysokie tony są wyraźnie przytlumione. Chciałem wobec tego poprosić Was o radę:

Czy dać sobie spokój i szukać lepszych kolumn, czy warto jednak wymienić same głośniki? Osobiście skłaniałbym się do opcji nr 2 chociażby z tego prozaicznego powodu, że kolumny prezentują się wyśmienicie :D Jeżeli opcja nr 2 jest Waszym zdaniem lepsza, proszę o propozycje: jakie gołośniki najlepiej byłoby wsadzić (firma/model/cena), żeby ożywić trochę ten zestaw. Oczywiście chciałbym otrzymać dobrą jakość dźwięku za rozsądną cenę, wiec propozycje 2000 pln za sztukę nie wchodzą w grę ;)

Z góry dziękuję i pozdrawiam

---------------------------------------------------

EDIT:

Poczytałem sobie trochę w archiwum o tych głośnikach. Generalnie wszyscy doradzają zostawienie oryginalnych głośników, jeżeli nie są zepsute/zniszczone. Muszę powiedzieć, że moje głośniki są w stanie prawie idealnym (nie wiem, czy wogóle kiedyś były używane), przynajmniej tak wyglądają. Załączam fotki:

Creek CAS 4040 + Yamaha CDX 880 + ... kolumny? Creek CAS 4040 + Yamaha CDX 880 + ... kolumny? Creek CAS 4040 + Yamaha CDX 880 + ... kolumny? Creek CAS 4040 + Yamaha CDX 880 + ... kolumny?

Mimo wszystko nie jestem zadowolony z ich brzmienia. Czy upływ czasu mógł sprawić, że dzwięk nie jest tak soczysty jak powinien być? Co mogło się "zużyć"?

I jeszcze jedno. Z tyły jest taki mały metalowy "mostek" do przełączania między tonami wysokimi i niskimi (tak mi się zdaje).

Creek CAS 4040 + Yamaha CDX 880 + ... kolumny?

W zasadzie dzwięk jest "jakotaki" tylko w jednej pozycji. Kiedy wyjmę ten mostek z głośników lub ustawię w drugiej pozycji (między tymi dwiema ostatnimi pozycjami barwa się nie zmienia) dzwięk jest fatalny... już kompletnie zero wysokich tonów. Czy to normalne?