Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polsat cyfrowy w Anglii => Hotbird sygnał tylko 47%

19 Lip 2006 00:18 8321 8
  • Poziom 10  
    WITAM ! WIEM ZE TEN TEMAT BYL KILKAKROTNIE PORUSZANY NA FORUM, ALE MOJ PROBLEM NIECO ODBIEGA OD RESZTY. MAM DEKODER POLSATU THOMPSON , CZASZE 60 CM , KONWERTER FULL BAND , 20 MB KONCENTRYKA I OD KILKU DNI PROBUJE ZLAPAC SYGNAL Z HOTBIRDA W WIELKIEJ BRYTANII. PROBLEM W TYM ZE MAKSYMALNY SYGNAL JAKI UDALO MI SIE ZLAPAC TO 47% (ODCZYT Z MENU DEKODERA). DEKODER WYSZUKAL MNOSTWO KANALOW ANGLOJEZYCZNYCH, ALE NIESTETY NIZ Z PLATFORMY POLSATU :(. USTAWIENIE ANTENY ROBILEM RECZNIE ORAZ ZA POMOCA MIERNIKA (WSZYSTKO WG INSTRUKCJI, CZYZBY NIEWLASCIWIE ?) I NIESTETY NIE MOGE PRZEKROCZYC PROGU 47% :(. Z TEGO CO MI WIADOMO TO WARUNKI LOKALIZACYJNE DO ODBIORU SYGNALU Z HOTBIRDA SA TUTAJ LEPSZE NIZ W POLSCE WIEC SKAD TE PROBLEMY ? BEDE BARDZO WDZIECZNY ZA WSZELKIE POMYSLY I SUGESTIE :). POZDRAWIAM. CHAOSMAN :)

Moderowany:

Nie krzycz - nie pisz drukowanymi literami

• Pomocny post
    Poziom 16  
    Skoro masz sporo stacji w jezyku angielskim to prawdopodobnie antene masz ustawiona na astre 28* , a wiec trzeba obrócic w prawo o okolo 15* patrząc z tyłu anteny.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam piszesz że mnóstwo programów Anglojęzycznych? Czy ruszałeś ustawienia tunera! bo jeśli ustawiasz antene pracującą z tunerem cyfrowego polsatu to tuner jest wstępnie zaprogramowany! więc jeśli utknąłeś na Astrze28* jak kolega wyżej zaznaczył to masz popierwsze poprzestawiane w tunku! więc kręcenie anteną to tylko na mierniku! mozesz też ustawić tuner na innej satce jeśli masz taką mozliwość (powrót do fabrycznych) i dopiero wtedy ustawiać antene! powodzenia pisz o postępach
  • Poziom 10  
    Pierwsza rzecz jaka zrobilem to przywrocilem ustawienia domyslne tunera a nastepnie wykasowalem wszystkie kanaly. Na infolinii technicznej dowiedzialem sie, ze to konieczne po zmianie lokalizacji. W tej chwili przestawilem antene o te sugerowane 15* na zachod. Niestety nie mam kompasu i nie wiem na ile moj pomiar jest dokladny. Dodatkowo troche zmienilem kat. Co dziwne tuner nadal podaje odczyt sygnalu Hotbird 47% :!: i nadal nie mam kanalow polsatu :|. Finalnie zmienila sie teraz lista kanalow zagranicznych. Teraz wiekszosc to kanaly niemieckie (m. in. Viva), francuskie i troche angielskich. A propo czy na podstawie jakiegos kanalu telewizyjnego mozna jednoznacznie stwierdzic na jaka satelite ustawiona jest antena :?:, bo teraz to juz sam nie wiem na jaka satelite ustawiona jest antena. Z gory dziekuje za pomoc :D.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    jak większośc to niemieckie to złapałeś Astra 1 która jest na pozycji 19,2. Jeszcze w tym samym kierunku delikatnie musisz obrócić o ok. 6 stopni i wtedy dojdziesz do magicznych 13 stopni - to Hot Bird, jestes juz bliżej niz dalej.
    Z polskich tylko na Hot Birdzie jest np.
    TV Biznes - 10,719 V 27500,
    Tele 5 - 11,513 H 27500
  • Poziom 10  
    Udalo sie :D :!: Faktycznie ostatnia zlapana satelita to byla Astra 19,2* i po malej korekcie 6* na zachod i delikatnej korekcie kata (okolo 1* do gory) zlapalem Hot Bird :D. Tak swoja droga to sygnal nadal nie przekroczyl tych magicznych 47% :!:. Lista kanalow polsatu zostala blyskawicznie uaktualniona, ale niestety pojawil sie jeszcze jeden problem :|. Okazalo sie ze dekoder nie odbiera programow kodowanych. Niekodowane natomiast bez zadnego problemu. Wychodzi na to ze nastapilo to na skutek tego, iz dekoder nie byl uzywany jakis czas (w moim przypadku to okolo 2 miesiece). Dzwonilem juz na infolinie techniczna polsatu i sygnal ma sie pojawic maksymalnie w ciagu 2 godzin. Tak wiec czekamy.
  • Poziom 18  
    poziom poziomem ważne że znalazłeś Hot Birda a antenę dostroisz dokładnie podczas gorszych warunków atmosferycznych jak coś Ci ucieknie.
    miłego oglądania
  • Poziom 10  
    No i juz ogladamy :D:D:D. Oczekiwanie na sygnal trwalo okolo 30 minut. Dzieki bardzo za pomoc i pozdrawiam. CHAOSMAN
  • Poziom 2  
    hej witam

ja troszke z innej beczki, mam dekoder w irlandii, od jakiegos czasu hacza lub znikaja mi TVP1 i TVP2, reszta programow odbierana jest bez zarzutow. macie moze jakis pomysl dlaczego tak sie dzieje???