Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blue Led w Nokii 3310 - HELP !!

20 Cze 2003 14:50 1172 3
  • Poziom 11  
    Kupilem diody 1206 no i zabrałem sie do montowania, lecz po wlutowaniu pierwszej chcialem sprawdzic czy dziala poprawnie nie zapalila sie niebieska za to wszystkie pozostale. wmontowalem druga by bic pewnum ze ta pierwsza nie dziala ale dalej to samo lecz juz z dwoma diodami niedzialajacymi. wymontowalem te niebieskie i wmontowalem te orginalne - wynik dziala. dlatego tu moje pytanie - Dlaczego te ledy nie chca sie palic :?:
  • Poziom 22  
    Diody w nokii połączone są równolegle, niebieskie diody mają większe napięcie pracy, dlatego nie będą świecić razem z czerwonymi.
    Wymień wszystkie na niebieskie i dopiero wtedy próbuj.
  • Poziom 12  
    tak jak powiedział kolega wyzej
    w telefonach masz dwa tak jakby oczka, jeden to diody podświetlające wyswietlacz a drugie to te diody kótre poswietlają klawiature. Musisz wymieniać wszystkie na raz w oczku inaczej nie zadziaja z powodu opisanego wyzej. Tak ze mozesz wyminić albo na sam wyswietlacz lub klawiature albo to i to
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    W podobny sposob maly nie splailem pomaranczowej diody wmontowujac ja do 3210. Po wymianie jednej diody pod wyswietlaczem wlaczylem tel zeby sprawdzic czy dziala:) Zaswicila sie jak zarowka 100W ale naszczescie teraz dziala. Tak przy okazji to mozna uzyskac fajny efekt wymieniajac w 3210 diody pod lcd na pomaranczowe i klawiature gumowa biala. Ladnie sie prezentuje:)
    Pozdrawiam
    Maciej