Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki program do zgrywania obrazu z kamery

19 Lip 2006 11:49 6267 6
  • Poziom 13  
    Witam!
    Potrzebuje zrobić prosty rejestrator obrazu, wykorzystując do tego posiadanego już laptopa. Mam jeszcze do tego małą kamerkę czarno-białą (chodzi mi bowiem głównie o nagrywanie w nocy) i kamerę tą podłączam do komputera za pomocą urządzonka które nazywa się "USB Capture BOX". To urządzenie ma oprogramowanie za pomocą którego można nagrywać obraz z kamery, ale nagranie jest w AVI i parominutowy zrzut zabiera ogromną ilość pamięci dysku. Swego czasu widziałem u kogoś w lokalu podłączone do komputera 4 kamery, które rejestrowały obraz tylko wtedy kiedy był jakiś ruch, a poza tym mieściło sie około 20 dni nagrania na 80GB dysku? I tutaj pytanie...
    Czy jest jakieś oprogramowanie, którego mógłbym użyć, żeby:
    - nagrywało tak żeby pojemność nagrań była możliwie mała,
    - nagrywanie odbywałoby się tylko w czasie kiedy jest jakiś ruch
    - i żeby współpracowało z moim urządzeniem "USB Capture BOX"

Dziękuje i pozdrawiam
    :idea:
  • Poziom 22  
    Kolega u którego widziałeś cztery kamery podłączone do kompa miał zapewne kartę rejestratora i oprogramowanie, które rzeczywiście umożliwia rejestrację po detekcji ruchu.
  • Poziom 20  
    Sproboj pogrzebac w ustawieniach programu ktorym nagrywasz zmien rozdzielczosc na mniejsza i wtedy wiecej sie zmiesci ale oczywiscie w gorszej jakosci a jesli chodzi o inne programy to ja uzywalem Winavi capture oraz Iuvcr mozesz zobie wybrac w nich rodzaj kodeka jaki ma byc uzyty do kompresji oraz pozmieniac ich ustawienia wszystko oczywiscie kosztem jakosci obrazu ale mozna sprobowac wszystko zalezy od tego do czego chcesz to wykorzystac.
  • Poziom 13  
    Dzieki koledzy za pomoc :)
    Co do mojego programu to za wielkich mozliwosci zmian to on nie ma i wlasnie po okrojeniu wszystkiego co sie da i tak zajmuje mi parędziesiąt mega minutowe nagranie..
    Sprobuje programikow o ktorych pisze kolega @dasko i zobacze co z tego wyjdzie...

Dzieki wielkie jeszcze raz i gdyby ktos mial jeszcze jakies doswiadczenie w tym temacie to prosze o rade...

Pozdrawiam
    ;)
  • Poziom 15  
    Witam...
    mam taki program i karte 4-ro wejsciowa.

A oto probka mozliwosci tego oprogramowania:

-------------------------------------------------------
    Wyswietlanie i nagrywanie w czasie rzeczywistym.

Mozliwosc planowania czasu rozpoczecia nagrywania

Umozliwia nagrywanie w trybie cyklicznym ( najstarsze nagrania sa zastepowane najnowszymi ), co zapobiega przepelnieniom dysku

Umozliwia tworzenie archiwów nagran bezposrednio na wyznaczonym dysku wymiennym

Nagrywanie dzwieku z wybranej kamery

Obsluga Pan/Tilt/Zoom (wyznaczony Protokól)

Odtwarzanie i Szukanie nagran

Jednoczesne nagrywanie i odtwarzanie

Odtwarzanie z zaawansowana funkcja wyszukiwania (wedlug kamery, zdarzenia, czasu/daty)

Zrzut ekranowy z funkcja drukowania i zapisywania

Alarm i Detekcja Ruchu

Interfejs wejscia/wyjscia Alarmu dla nagrywania wywolanego alarmem

Nagrywanie z wykorzystaniem detekcji ruchu

Nagrywanie przed uruchomieniem alarmu (Pre-alarm recording)

Zdalne Odtwarzanie i Podglad Online

Inteligentny zdalny odtwarzacz dzialajacy poprzez polaczenie modemowe, siec lokalna oraz Internet

Funkcja Serwer Transmisji Video umozliwia ogladanie obrazu na zywo poprzez siec z kontrola poprzez logowanie z haslem i dziennik zdarzen

Za pomaca karty EN-104M mozna rejestrowac obraz z dowolnej kamery przemyslowej video, szpiegowskiej lub dowolnego urzadzenia (dvd lub magnetowid) poprzez wtyki BNC lub CHINCHE.
    ------------------------------------------------------

Caly program zajmuje 25 Mb
    Rzeczywiscie chodzi to b. fajnie :)

Moze znajdziesz w sieci, bo przesylac to troche za duzo ? :(

- pozdrawiam
    WoWo
  • Poziom 13  
    Dzieki wszystkim... Zrobilem tak jak opisuje to kolega @WoWo.
    Otoz kupilem karte 4-ro wejsciowa i sprawa sie sama rozwiazala. Oprogramowanie karty ma w zasadzie wszystkie potrzebne funkcje. Kompresje video, nagrywanie kiedy jest ruch, programowanie o jakich godzinach ma nagrywac, itd., itd...

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam...
    :)