Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Philips 32PW9767/58 - nie włącza się po burzy

robusta 20 Lip 2006 15:26 3606 15
  • #1 20 Lip 2006 15:26
    robusta
    Poziom 15  

Witam,
    wpadł mi w ręce telewizor na chassis MG3.2E AA, najprawdopodobniej po burzy - był wyłączony, jedynie w trybie standby - około 3:00 w nocy przeszła mała burza i rano telewizor już się nie włączył.

Po włączeniu do sieci zapala się czerwona, potem żółta, 2 razy zielona i czerwona miga przez cały czas.

Jak był na oryginalnej pamięci to poza miganiem diodą nie robił nic - po wyciągnięciu pamięci (24LC32), po załączeniu pstryka jeden przekaźnik, potem drugi wstaje na moment WN (ładuje się kineskop) i oba przekaźniki wyłączają się a dioda wykonuje powyżej opisaną sekwencję, po założeniu czystej pamięci pstryka jeden przekaźnik i puszcza. Po skopiowaniu ze starej pamięci na nową tego co było. Również pstryka tylko jeden przekaźnik (bez pamięci słychać dwa).

O dziwo teraz jak się zamontuje pamięć oryginalną to też pstryka jeden przekaźnik a wcześniej na niej nie pstrykało nic.

Napięcia wychodzące z zasilacza pomierzone, wszystkie prawidłowe wg. serwisówki.

Żadnych śladów spalenizny itp.

Czy może to być proc? czy coś z tunerem? - nie wiadomo po jakim torze poszło wyładowanie...
    może się ktoś spotkał z podobnym problemem
    pozdr.
    Przemo P.

0 15
  • #2 20 Lip 2006 17:45
    ado
    Poziom 22  

Musisz uaktywnic tryb serwisowy sdm masz opis w serwisowce, i bedzie mozna dalej myslec.

0
  • #3 21 Lip 2006 10:52
    robusta
    Poziom 15  

wszydłem w oba tryby zwierając kolejno:

piny 1-2, po włączeniu zasilania wysokie napięcie wstało, na obrazie pojawiła się ramka w kolorze ciemno niebieskim na 3/4 ekranu od góry (od dołu jest czarny pas na około 10cm), świeci dioda zielona migając z żółtą.

piny 2-3, po włączeniu zasilania, wstaje WN, ekran robi się szary na całej szerokości ramki, dioda świeci na zielono, brak napisu Service default jak sugeruje serwisówka...

wzmacniecze wizji na płytce kineskopu ok, jednak oscyl. zbytnio się nie zgadzają na wejściach, zastanawia mnie HOP videocontroller lub proc - ale w tryby niby wchodzi więc czyżby działał połowicznie - niesądze...

miałby ktoś jakiś pomysł?

1
  • #4 21 Lip 2006 14:19
    ado
    Poziom 22  

Troche to dziwne ze nie ma OSD, czy dziala sterowanie pilotem?
    A co do pamieci to dobrze by bylo wstawic zaprogramowana, niekoniecznie musi byc to ten sam model, wazne by bylo takie samo chassis.

0
  • #5 21 Lip 2006 14:44
    robusta
    Poziom 15  

sterowanie pilotem działa, można TV nawet wyłączyć i włączyć, ale nie wyświetla zupełnie nic oprócz tego co napisałem powyżej.
    Niestety nie mam wsadu do tej pamięci szukałem w necie i wydawało mi się że znalazłem dopóki nie zobaczyłem że plik ma 2,5MB,
    sprawdzałem oscylogramy na wyjściu procka SAA5801 na nóżkach 77,78,79 punkty pomiarowe T11,T12,T13 czyli sygnały RGB i niestety pozioma krecha...

0
  • #6 22 Lip 2006 08:06
    Telo
    Poziom 39  

Zaladuj wsad,czy jest glos?jak podkrecisz G2 co jest na ekranie?Podłącz go przez AV i sprawdz czy masz obraz i głos?

0
  • #7 22 Lip 2006 09:51
    ado
    Poziom 22  

Chyba problem jest z wsadem, jak ktos ma sprawdzony od tego chassis niech sie podzieli.

0
  • #9 22 Lip 2006 10:05
    robusta
    Poziom 15  

wsadu niestety nie mam, spróbuje w poniedziałek na tych od 3.1, podłączałem sygnał AV wczoraj i niestety nie było obrazu, dźwięku nie sprawdzałem - zrobię to zaraz z rana w poniedziałek

0
  • #11 24 Lip 2006 09:51
    robusta
    Poziom 15  

witam, po wgraniu wsadu od 3.1 różnica jest taka, że nie pojawia się już ramka szara w jednym trybie (zwora na 2-3) a ciemnoniebieska ramka na 3/4ekranu na drugim trybie (zwora 1-2),
    po wyłączeniu pilotem do trybu standby sam się włącza po ok. 2sek.,
    brak jest obrazu podanego na wejście AV i brak dźwięku z wejść AV,
    nie posiadam programiku i kabelka ComPaira, ale czy on w ogóle coś mógłby mi pomóc?
    prędzej pewno oryginalny wsad...

0
  • #12 24 Lip 2006 16:23
    ado
    Poziom 22  

Te dwa tryby odpalamy jednoczesnie, jeden jest po to by tv wystartowal bez pewnych zabezpieczen a drugi uruchamia regulacjie serwisowe.
    Z tego co piszesz wynika ze brakuje osd, i chyba od tego wypadaloby zaczac poszukiwania.

0
  • #13 25 Lip 2006 08:49
    robusta
    Poziom 15  

odpalany był już na różnych konfiguracjach zworek, generalnie odpalony w obu trybach jednocześnie nie różni się w zasadzie niczym od pojedyńczo odpalonych,
    obrazu z AV nie przepuszcza, dźwięku też nie, wyświetlana jest ramka w kolorze ciemno niebieskim na całej szerokości a na 3/4 wysokości ekranu od góry, od dołu pasek czerny o szerokości około 10cm,
    całkowity brak OSD, na pilota reaguje, kanały przełącza (przynajmniej symuluje),

0
  • #14 26 Lip 2006 09:22
    robusta
    Poziom 15  

aktualnie podłączając do chodzącego telewizora (w obu trybach jednocześnie włączonych SAM,SDM) sygnał AV i dźwięk, telewizor poprawnie go wykrywa i przełącza się na odbiór z AV, działa dźwięk i funkcje z pilota z nim związane (mute, głośność), sygnału AV nie wyświetla jako treść a jedynie jako tą ciemnoniebieską ramkę na całej szerokości i na 3/4 wysokości o której już opisałem,
    podejrzewam HOP video controler TDA 9330H - co myślicie?
    coraz mniej podejrzewam program
    pozdr.

0
  • #15 26 Lip 2006 12:35
    ado
    Poziom 22  

Napewno jestesmy zgodni co do ukladu gdzie trzeba szukac uszkodzenia i bardzo prawdopodobne ze to on sam, ale wart dokonac jeszcze innych pomiarow.
    Wiadomo ze do ukladu wchodzi OSD chyba razem z TXT, sygnal z AV no i sygnal wizyjny, i na oscyloskopie powinienes je widziec.

0
  • #16 29 Sie 2006 09:11
    robusta
    Poziom 15  

telewizor działa, uszkodzona okazała się cewka na linii 5,2V wychodzącego z gniazda 0310 w bloku K1 i doprowadzająca napięcie do bloku K7, dodatkowo 24LC32 - dobry wsad załączony,
    pozdrawiam

0