Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łączenie UTP i FTP. Parametry skrętki kategorii 5 UTP.

cyeber_vip 20 Lip 2006 23:16 4674 5
  • #1 20 Lip 2006 23:16
    cyeber_vip
    Poziom 12  

Mam problem czy skrętka kat 5 UTP ma te same parametry przewodów co FTP (nie chodzi mi tu o ekran w FTP ale o samo wykonanie pojedynczych żył)
    bo mam problem bo chciałem przedłużyć kabel FTP o jakieś 5 m kablem UTP i nie dochodzi mi sygnał a na samym FTP działa oraz na krótko na UTP też działa ale po połączeniu nie chodzi samo połączenie musi być dobre co prawda nie lutowałem kabla ale robiłem je już z 6 razy a cały odcinek ma maksymalnie 30 m i na jednym końcu jest roter neostrady a na drugim komputer odbiorczy.

Dodam jeszcze że jest to połączenie proste (nie krosowane) więc nie da się tego źle zakończyć.

myślę nad wymianą całego odcinka

0 5
  • #2 20 Lip 2006 23:20
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

cyeber_vip napisał:
    Mam problem czy skrętka kat 5 UTP ma te same parametry przewodów co FTP (nie chodzi mi tu o ekran w FTP ale o samo wykonanie pojedynczych żył)
    bo mam problem bo chciałem przedłużyć kabel FTP o jakieś 5 m kablem UTP i nie dochodzi mi sygnał a na samym FTP działa oraz na krótko na UTP też działa ale po połączeniu nie chodzi samo połączenie musi być dobre co prawda nie lutowałem kabla ale robiłem je już z 6 razy a cały odcinek ma maksymalnie 30 m i na jednym końcu jest roter neostrady a na drugim komputer odbiorczy.

Dodam jeszcze że jest to połączenie proste (nie krosowane) więc nie da się tego źle zakończyć.

Zapewne parametry połączenia są niewystarczające do działania 100Mb/s.
    Przełącz kartę w komputerze na 10Mb/s - powinno działać.

Cytat:

myślę nad wymianą całego odcinka

To najlepszy pomysł - odcinek nie jest długi. Koszy nie jest wart nerwów i kombinowania.

0
  • #3 20 Lip 2006 23:32
    geniusm
    Poziom 26  

elo!

spokojnie, zadziała - ale albo zlutuj to porządnie albo kup złączke ....

pozdr,
    geniusm

0
  • #4 21 Lip 2006 00:25
    cyeber_vip
    Poziom 12  

skoro parametry są te same to coś mi tu się nie widzi bo połączenie musi być dobre bo robiłem to perfekcyjnie i na kilka sposobów bo raz lutowałem parę razy zaciskałem złączki i parę razy po prostu skręcałem i owijałem taśmą i nic z tego

tak myślę że najprostrzą sprawą jest wymiana odcinak ale dociekliwość mam w naturze i zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje przecież puszczałem kable już nawet na 150 m w jednym odcinku i działało idealnie a teraz na 30 m i nie chodzi.

A i teraz nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie co oznacza komunikat w widows XP "Ograniczenie połączenia sieciowego" bo raz miałem coś takiego na stacji z XP a serwer na SBS ale jak zacisnąłem wtyczkę inaczej (pozmieniałem kolory kabli na taką kombinację jakich używałem w innych kompach) i nagle zaczęło działać o co tu mogło chodzić??

0
  • #5 21 Lip 2006 08:23
    geniusm
    Poziom 26  

Cytat:

A i teraz nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie co oznacza komunikat w widows XP "Ograniczenie połączenia sieciowego"

takie "cóś" wyskakuje zwykle jak masz połączenie fizyczne ale nie masz połączenia w 3 warstwie (TCP) - np. jak nie wpiszesz IP a nie ma DHCP...

pozdr,
    geniusm

0
  • #6 21 Lip 2006 10:05
    opelr
    Poziom 29  

Ciągle źle łączysz kabel , spokojnie można łączyc ftp ( np. w położonej sieci ) z utp np. z gniazda końcowego do komputera i nie ma znaczenia parametry ftp a utp że sa inne czy cos w tym stylu , dla pewności po połączeniu dokonaj pomiaru miernikiem czy wszystkie połączenia są poprawne .

0