Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samoczynna zmiana wyglądu MENU w Triluxie TAP2811TSP

21 Cze 2003 00:02 1506 2
  • Poziom 16  
    Witam.
    Mam następujące problemy z tym TV:
    * po załączeniu z włożoną wtyczką antenową brak obrazu (czarny ekran), głos OK (napięcia z przetwornicy mierzone multimetrem poprawne wg schematu)
    * po wyjęciu wtyczki antenowej i przełączaniu kanałów po kilku przełączeniach wskakuje treść obrazu - "mrówki"
    * kolor wyświetlanych kanałów zielony (OK - jak w czasie gdy działał bezawaryjnie)
    * po naciśnięciu przycisku P/C ukazuje się całkiem inne MENU programowania (niebieskie tło, cyfry i litery na tym tle białe - w orginale białe tło i czarne lub różowe cyfry i litery)
    * opisy programów "użytkownika" z brakującymi literami
    * po włączeniu anteny i zaprogramowaniu kanału wszystko OK do momentu przełączenia na inny kanał (ciemny ekran).

Wymieniłem pamięć SDA2546-5 (nie dawała się skasować w programatorze) na 24C16 (nie miałem innej pod ręką) - nic to nie dało.

Mam pytania:
    - czy za tę pamięć (SDA2546-5) można zastosować np. 24C04
    - co można zmienić TRYBAMI SERWISOWYMI w tym odbiorniku i gdzie je można znależć (po wywołaniu tryb serwisowy zgłasza
    się następująco: SERVICE V 4.05 E i doszukałem się takich ustawień: N82 N83 ASYS MCO oraz AV1 AV2 SVHS RGB)
    - czy można zresetować jakoś procesor do ustawień fabrycznych (jest tam SDA20563-A518)
    Co sądzicie o tej usterce?
    Za wszystkie podpowiedzi z góry dzięki.
    MariuszSS
  • Poziom 30  
    Miałem podobny problem z tym prockiem w Beko. Jezeli masz ciemny ekran wylutuj pamięć wstaw podstawkę wejdż w tryb serwisowy i jak ekran zaświeci na włączonym włóż pamięć . Po naciśnięciu przycisku nasycenia wejdziesz w ustawianie balansu bieli, parametr PIK WHITE DRIWE ustaw zmniejsz w moim przypadku na 45, wcześnie zanotuj wszystkie ustawienie abyś mógł do nich wrócić. Sprawdz czy Us2 nie jest za niskie. Jeżeli chodzi o zmiane koloru wyświetlania menu to jest to możliwe MCO purpurowy lub biały. Pamęć 2404 nie chodzi zamiennik to 24C16. wymień C 705-100uF przy TDA 3654 w pierwszej kolejności. Miłej zabawy.
  • Poziom 16  
    Dzięki Michał99
    Po wymianie 100uF przy TDA 3654 nic się nie zmieniło, jednak po zmianie parametru PIK WHITE DRIWE obraz wskakuje w miarę szybko i nie znika po włączeniu anteny. Już coś da się zaprogramować, jednak to nie to co w pełni sprawnym TV.
    Co do koloru MENU strojenia, to miałem na myśli takie zmiany, jakby zmienił się program w procesorze SDA20563-A518 (poprzednio było tak:
    * listwa górna - na turkusowym tle niebieskie napisy PR KAN STD SYMB
    * listwa po listwą górną - na białym tle czarne napisy nieaktywne, różowe aktywne
    teraz jest:
    * listwa górna - bez zmian
    * listwa po listwą górną - na niebieskim tle białe cyfy (aktywne migające)
    Dodatkowo poniżej listwa dokładnego dostrojenia do programu, którą można zmienić na poziom głośności)
    Z takim układem nie spotkałem się w żadnym TV, na tym procesorze. Nie mniej jednak już jakiś czas działa.
    Jest jeszcze taki problem - nie zatrzymuje się na stacjach podczas automatycznego strojenia. Jednak po wpisaniu nr kanału i dokładnym dostrojeniu da się zaprogramować stacje.
    Sądzę, że przydałaby się zawartość pamięci EEPROM z poprawnie działającego TV lub opis TRYBU SERWISOWEGO dla tego procesora z opisem co ma być wybrane (opis umieszczony na Elektrodzie dla Siesty 3A - SDA20563-A515 - nie odpowiada SDA20563-A518)

Jakby ktoś dysponował zawartością EEPROMU lub opisem trybu serwisowego to bardzo proszę o podesłanie. Każde sygestie mile widziane.

MariuszSS

PS. Przejście trybu serwisowego po wymianie pamięci na 24C16 pomogło.
    Od kilkunastu godzin (z wyłączeniami) odbiornik działa bez zarzutu.

MariuszSS