Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Polar LTS 1085-ratować czy kupic nową?

mojra 21 Lip 2006 12:50 4072 10
  • #1 21 Lip 2006 12:50
    mojra
    Poziom 9  

Witam!
    Mam poważny problem, moja praleczka przestała się kręcić. Wezwałam fachowca od naprawy pralek i okazało sie, że spadł pasek klinowy a potem pan powiedział, że chodzi za głośno i trzeba wymienić łożyska od bębna i że to drogo będzie kosztować bo trzeba rozebrać całą pralkę, a tak w ogóle to może się okazać, że ta naprawa może się nie opłacać więc lepiej kupić nową pralkę. Ta pralka służyła mi przez 6 lat i teraz mam ją wyrzucić na śmietnik?! Czy łożyska do tego typu są aż tak drogie, czy samo rozebranie pralki ma tak drogo kosztować? Powiedzcie co mam robić?

Po co te ozdobniki w temacie?
    ??????!!!!!!!
    <skryn>

0 10
  • #2 21 Lip 2006 14:38
    112828
    Usunięty  
  • #3 21 Lip 2006 14:57
    mojra
    Poziom 9  

od 400-800 zł.

0
  • #4 21 Lip 2006 15:20
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

mojra napisał:
    od 400-800 zł.

800zł, fajnie, też bym chciał tyle kasować :)
    Myślę że dobry fachowiec nie powinien skasować więcej niż te dolne widełki podane przez Ciebie.

0
  • #5 21 Lip 2006 15:34
    mojra
    Poziom 9  

ale czy napewno trzeba wymienić łożyska?...pralka chodzi głośno, ale czy to może być wina łożysk, ona zaczęła juz dawno głośno chodzić i przy wymianie grzałki, jakieś 1,5 roku temu i wtedy fachowiec nic nie stwierdził a teraz inny fachowiec mówi, że to łożyska i zaleca mało prać i wirować tylko na 500 obrotów a za tydzień przyjedzie i sie za to weźmie, ale ja nie chcę czekać tydzień. Ona właściwie tłucze się tylko wtedy kiedy zaczyna wirować potem to tylko jest głośne stukanie w czasie wirowania, ale jak pierze to nie chodzi głośno, więc co to może być?

0
  • #6 21 Lip 2006 15:39
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Jak kazał wirować na 500 rpm to raczej łożyska. A ja to bym kazał na ten czas robić pranie bez wirowania. Lepiej dla pralki ;)

0
  • #7 21 Lip 2006 15:41
    112828
    Usunięty  
  • #8 21 Lip 2006 15:44
    mojra
    Poziom 9  

a ile kosztują takie łożyska jak bym chciała kupić?

0
  • #9 08 Sie 2006 21:58
    Volume
    Poziom 2  

Lozyska najprawdopodobniej sa dwa koszt ok.30zł plus simeringi (uszczelniacze) koszt 20 zł za dwie szt.

0
  • #10 09 Sie 2006 14:10
    mojra
    Poziom 9  

Dziękuję, praleczke juz mam naprawiona i oba lozyska wymienione i doplacalam 100 zl. za naprawe.

Pozdrawiam
    Gosia:)

0
  • #11 31 Paź 2008 18:48
    Sopoth
    Poziom 1  

witam ja walczyłem z pralką LTS 885 ,odpowiem na stary post,łożysko i zemering na jedną stronę kosztuje 11zł !!! jeżeli trzeba wymienić łożysko od strony "niedostępnej" to rozebranie pralki trwa ok 3 godziny(pierszy raz rozbierałem pralkę). Praca nie jest trudna, elektryka jest domyślnie położona tzn. kostki łączeniowe są innych kształtów a przewody mają właściwe długości. Ważne żeby dla świętego spokoju zapisać na bębnie kolory kabli podłączonych do np.grzałki itp. Przewody wodne i spustowe rozpinają się bez problemów(ale warto zaopatrzyć się w plastykowe opaski ściągające) Jak już dojdziesz do dozownika ,obowiązkowo trzeba go wymyć domestosem i octem!!! tyle czarnego ,glutowatego syfu to ja jeszcze w pralce nie widziałem :)na bank płyn do płukania będzie spływał w całości. Wymiana łożyska jak i zemeringu najlepiej przeprowadzić w jakimś zaprzyjaźnionym warsztacie,zawsze znajdzie się pod ręką potrzebne narzędzie czyli duży młotek :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo