Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor ViewSinic - pali się bezpiecznik

21 Lip 2006 14:22 930 10
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich ...jestem nowy i prosze o pomoc...mam problem z monitorem ViewSinic..pali się bezpiecznik...producent zaleca 2,5 A ale pali 3,15 A..żaden kondensator nie jest spuchnięty ..brak śladów spalenia jakiegokolwiek elementu..od czego zacząć mając lutownicę i zwykły miernik..
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 24  
    Skoro pali, to znaczy ze plynie za duzy prad. Zaczalbym wiec od sprawdzenia, czy nie masz gdzies ze sciezki w ktorej jest bezpiecznik zwarcia . Moze np. jakis tranzystor dostal przebicia, wzglednie kondensator (to ze nie jest spuchniety nie oznacza jeszcze, ze nie "plynie").
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 9  
    Żaden z kondensatorów nie ma zwarcia , jak sprawdzić czy tranzystory są dobre?
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Wylutować i miernikiem, a najlepiej zanieść do serwisu - będzie taniej i bezpieczniej.
    Bezpiecznik może się palić przez uszkodzony obwód pętli rozmagnesowującej - Możesz spróbować ją odłączyć (na początek).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Bezpieczniej napewno, ale czy taniej? Ceny monitorow tak spadly, a warsztaty sobie troche licza, wiec pytanie czy warto.
    Tranzystory prostym miernikiem sprawdzam nastepujaco - mierze rezystancje zlacza EB i BC w obie strony (czyli zmieniajac koncowki miernika). Sa to zlacza diodowe, wiec w jedna strone powinny miec mala, w druga duza rezystancje. Oczywiscie jest to bardzo uproszczony pomiar, ale ma szanse pozwolic znalezc usterke.
  • Poziom 9  
    Wstyd się przyznać ale nie wiem dokłądnie o którą tą pętle chodzi...???Moge prosić o jakąś podpowiedź??
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Dlatego radzę zanieść do serwisu - chyba, że Przeznaczysz go na doświadczenia (może się uda ... abo i nie).
    Pozdrawiam.
    ps.
    Co do Pętli - to to co jest na kineskopie dookoła od środka (gruba wiązka przewodów w izolacji (na ogół czarnrej) i ma 2 przewody wchodzące w płytę przy zasilaczu (na ogół jest tam złączka)).
  • Poziom 9  
    W zasadzie to jest to stary monitor tak więc nawet jak sie nie uda to nie będe płakał..po odpięciu pętli to samo...co lepsze ...po wylutowaniu tranzystora nie wykazuje żądnej rezystencji..może ma za słaby miernik..???co o tym myślicie..??

Dodano po 8 [minuty]:

A może padły diody Zenera??
  • Poziom 24  
    Jesli zmierzyles tranzystor tak jak pisalem i wychodzi Ci ze ma w obie strony rezystancje bliska zero (zakladam ze pomiar przeprowadzasz prawidlowo, na dobrym zakresie itd)-to najwyrazniej tranzystor jest walniety i powoduje zwarcie.
  • Poziom 9  
    Adjar dzięki bardzo...tranzystory są jednak dobre..źle sprawdzałęm...znalazłem przyczyne... to chyba jest jakis mikrokontroler..ma osiem nużek ..z jednej strony 4 i z drugiej cztery..ale góra odpadłą więc njie mam jego parametrów..nie wiem co zrobić..
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Znalezc schemat (moze jest np na elektrodzie) i zorientowac sie co to. Kwestia tylko czy ten uklad jest do dostania i czy sie oplaca go kupowac.