Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ca10 i sygnalizator as500 aritech

21 Lip 2006 23:26 4753 8
  • Poziom 10  
    Witam!
    Męczę się 3 godziny nad podłączeniem do centralki satela ca10 sygnalizatora aritech as500.

czy ktos moze podac mi, jak to powinno wygladac....
    mam 6 zaciskow do wykorzystania ponumerowanych od 1 do 6.
    1 - sygnalizacja optyczny (lampa) - beacon
    2 - sygnalizacja akustyczna - siren
    3 - napięcie 13.0 (14.2V)
    4 - 0V
    5 - Sabotaż - tamper
    6 - Sabotaż - tamper

Z centalki idzie 6 kabelków, które wcześniej były podłączone do sygnalizatora MOS20 (S-aktustyka, L- optyczny, 13,8 - napięcie, gnd, Sab - sabotaż, Sab-sabotaż).

kabelek, który podłączony był w MOS20 do S podłączyłem w AS500 do 2, L do 1, 13,8 do zacisku 3, gnd do 4, Sab do 5, Sab do 6.

Podłączyłem również rezystor 2,2 do as500 w zacisk 1,2.
    Podłączyłem akumulator, zamknąłem obudowę, zaprogramowałem centralkę zgodnie z instrukcją:

FS 37# 0# czas np.5min# 1on# 2on# 3off# 4off# 5off# 6on# 7off# 8#off

AS500 pokazuję zieloną diodę, co niby oznacza, że wszystko okey.

Jednak na manipulatorze mam albo awarie systemu, albo jesli już nie ma awarii to syrena włącza się jak alarm rozbrojony, a nie da się załączyć jak uzbroiłem alarm.

Jaki popełniem błąd? Gdzie założyć rezystor, jak podłączyć przewody z centralki do as500?

z góry dziękuję za info!

Pozdrawiam
    Szymon
  • Poziom 23  
    masz tam przykład podłączenia do CA 10 i odpowiednią konfiguracje! pisz o postępach
  • Poziom 10  
    Witam!

Dzięki za zainteresowanie. Właśnie podłączałem AS500 wg tej instrukcji. Przeciołem zwory J4, J6 i J9. W które zaciski włożyć rezystor 2,2?
    Czy wejście 1 i 2 musi być zmostkowane? U mnie idą dwa osobne przewody z centrali na akustykę i optyke? Ze schematu wynika, że z centralki wystarczy tylko jeden kabelek do zacisku 1, a zacisk 2 zmostkować z 1.
    No ale cały czas coś mam nie tak.

Pozdrawiam
    Szymon
  • Poziom 16  
    Witam.Wystarczy jesli zmostkujesz optyke z akustyka. Rezystor montujesz pod zaciski wyjscia sygnalizatora na plycie pod com i out.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    dzieki, zrobiło mi się już jaśniej :) a ja ten rezystor w sygnalizatorze probowałem podłączyć :)
    już ostatnie pytania od laika... wg schematu do as500 z out4prowadze sygnał na zacisk1 (optyke), a zacisk 1 mostkuje z zaciskiem 2 (akustyka). nie mam poprowadzonego kabela z com'a (zacisk 11 w ca10+) należacego do out4. czy dobrze? out4 na plycie centralki programuje wg instrukcji do as500.
    zacisk 3 sygnalizatora lacze z out3, a zacisk 4 sygnalizatora lacze z com'em należacym do out3 (czyli zaciski na plycie ca10 - 8,9). czy ten out3 też trzeba programować, jesli tak to jak?
    z gory dziekuje za pomoc!
  • Poziom 41  
    witam

wszystkie COM-y na płycie CA-10 są sobie równoważne, dlatego wystarczy doprowadzenie do sygnalizatora tylko jednego (tu zacisk 4).
    Jeśli dobrze rozumiem, z wyjścia OUT3 chcesz zasilać sygnalizator, więc w FS-31 musisz zaptogramować typ wyjścia 27-wyjście zasilające.

pozdrawiam - Maciej
  • Poziom 27  
    sharp napisał:
    witam

Jeśli dobrze rozumiem, z wyjścia OUT3 chcesz zasilać sygnalizator, więc w FS-31 musisz zaptogramować typ wyjścia 27-wyjście zasilające.

pozdrawiam - Maciej

funkcja serwisowa do wyjścia OUT3 jest FS35

Napisz do czego wykorzystujesz wyjścia OUT1 , OUT2

Wg twojego opisu sygnalizatora podłącz to tak:

-wejście 3 syreny napięcie 12V tam gdzie masz cały czas 12V z centrali np zasilanie czujek lub klawiatury

- 0 do dowolnego GND centrali

- 5 i 6 syreny do jakiegoś obwodu sabotażowego w szereg

-sygnalizacja optyczna 1 i sygnalizacja akustyczna 2 podłączasz do odpowiednio zaprogramowanego wyjścia OUT centrali rezystory 2,2 kom musisz podłączyś w sygnalizatorze pomiędzy 1 i masę czyli 0a drugi pomiędzy 2 i masę czyli 0