Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny Pulpit a NAT?

dambonet 22 Lip 2006 14:22 5304 11
  • #1 22 Lip 2006 14:22
    dambonet
    Poziom 15  

Witam czy znancie może program który oferował by usługę zdalnego pulpitu na komputerze, który pracuje w sieci lokalnej i nie ma własnego Ip, oraz nie ma możliwości przekierowania portów (niechęć admina) ew. jakieś pomysły?

0 11
  • Servizza
  • #2 22 Lip 2006 16:18
    arnoldk_20
    Poziom 35  

Jakiś czas temu było zainstaluj program hamachi do połączenia komputerów w wirtualną siec.
    (nie ma znaczenia czy komputery są w nat i czy mają zewnęrzne ip).
    I wtedy użyj jakiegoś programu do administracji.

0
  • Servizza
  • #3 22 Lip 2006 21:44
    qluk
    Poziom 12  

"Zdalny Pulpit" to rozwiazanie stricte Microsoftu i nie "innego zdalnego pulpitu", ale sa programu VNC np.
    Zasada dzialania wymaga bezposredniego dostepu do portow ( na 100% ) i nie wiem jak bedzie z uwierzytelnianiem baz stalego IP.

Wirtualna siec to VPN i program ten nie oferuje wirtualnej sieci, ale "pseudo-LAN".

0
  • #4 22 Lip 2006 22:06
    dambonet
    Poziom 15  

Bawię się właśnie programem Hamachi, i już dużo mi pomógł tak więc kto wie.. może się nada:D

0
  • #6 23 Lip 2006 09:00
    dambonet
    Poziom 15  

No właśnie u mnie nie działa...tzn. Hamachi łączy się do wybranej sieci której jest komputer którym chcę zarządzać. Pingi do tego komputera równierz nie działają, także program VNC nie może ustanowić połączenia.Dodam tylko tyle że w drugą stronę działa to bez problemu.

0
  • #7 23 Lip 2006 11:16
    slawny7
    Poziom 18  

dambonet napisał:
    Witam czy znancie może program który oferował by usługę zdalnego pulpitu na komputerze, który pracuje w sieci lokalnej i nie ma własnego Ip, oraz nie ma możliwości przekierowania portów (niechęć admina) ew. jakieś pomysły?

Aby zarządzać zdalnym kompem musi on być podłączony do tej samej sieci i pomoże w tym właśnie hamachi - tworzy wirtualną sieć dla Twoich kompów. Jeśli używasz xp to w zdalnym pulpicie wpisujesz adres sieci wirtualnej i logujesz się na konto admina i po ptokach. W przypadku innych programów do zarządzania na odległość postępujesz tak samo - adres hamachi, nie ten od isp i logowanie na konto admina.
    Też miałem z tym problem, ale zatrybiłem o co chodzi i teraz mogę podpiąć się do dowolnego kompa w naszym ukladzie slonecznym :D
    Acha, na obu komputerach musi być zainstalowane hamachi...

0
  • #8 23 Lip 2006 12:02
    dambonet
    Poziom 15  

Dokładnie tak robię.tzn, wpisuję adres Hamachi jednak nie mogę się połączyć ze zdalnym kompem a mogę na przykład pisać z nim poprzez Hamachi

0
  • #9 23 Lip 2006 12:10
    Uszol 1990
    Poziom 29  

A moze firewall ?
    pozdrawiam

0
  • #10 23 Lip 2006 12:17
    dambonet
    Poziom 15  

Prawdopodobnie. Ale myślałem że dla Hamachi to żaden problem.

0
  • #11 23 Lip 2006 15:02
    slawny7
    Poziom 18  

dambonet napisał:
    Dokładnie tak robię.tzn, wpisuję adres Hamachi jednak nie mogę się połączyć ze zdalnym komputerem a mogę na przykład pisać z nim poprzez Hamachi

A czy zdalny komputer ma zainstalowany ten sam soft do zdalnej administracji?

0