Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz Holliwood IMPACT-600 nie włącza się - prosze o po

22 Jul 2006 15:46 2548 13
  • Level 15  
    Witam
    Wzmacniacz jak w tytule. Miał wylane kondensatory 10000mikro, zostały wymienione. Z trafo wychodzi napięcie. Mocno przegrzany jest rezystor r47 - zaznaczony na zdjęciu, czy ktoś może podać, jaką powinien mieć wartość, a może ktoś posiada schemat tej końcówki.

Pozdrawiam
  • Level 15  
    Oczywiście, jak byłyby paski to bym nie prosił o podanie wartości :). Tą fotke pożyczyłem z innego postu, bo nie dysponuje aparatem. U mnie ten rezystorek jest przegrzany.
  • Helpful post
    User under supervision
    jezeli dasz rade odczytac z tej fotki co posiadasz to sprobuj z tej:D
  • Level 15  
    Nie dam rady.
  • Helpful post
    User under supervision
    sprawdz czy ten rezystorek jest gdzies na zasilaniu, bo z tego co widze to tak wyglada, jezeli tak to spradz jakie jest napiecie przed nim i jaki stabilizator albo tranzystor jest za nim. i wtedy sproboj wstawic taki kolo 47ohm, włącz na chwile i sprawdz czy nic sie nie grzeje, jezeli nie mozesz dostac schematu to pozostaje tylko taka metoda:D
  • Level 15  
    rezystor podciąga napięcie na collector tip31c. Po podłączeniu 100k, przed nim jest 63v, za 1,4v.
  • Helpful post
    User under supervision
    100k to troche duze wstaw 1k, bo ten tipek bedzie pracowal jako stab napiecia, na bazie tego tranzystora zmierz napiecie w stosunku do masy, w takim razie powinna byc tam diodka zenera, jak jest to zmierz na niej napiecie i wtedy tak dopieraj rezystor aby na emiterze tego tipka bylo napiecie takie jak na zenerze tylko pomniejszone o 0,6V (spadek na B-E tipka), albo odezwij sie na gg to wtedy sprobojemy cos wykombinowac. pozdro
  • Level 15  
    Wzmacniacz dalej nie chodzi. Stabilizator działa - jest 15V (zamiast TIP31 dałem BD243), ale jak podłącze wentylator(sterowany przez LM324) to napięcie z 15 spada na 6V. Wentylator się wolno kręci, ale nie złącza sie przekaźnik. Wymieniłem tego LM354 i dalej nici. Wzmacniacz wydaje się prosty. Proszę o jakieś sugestie.
  • Helpful post
    User under supervision
    a napisz mi jaki rezystor tam dales?? bo skoro bez podlaczania jest 15V to po podlaczeniu tez powinno byc, w takim razie zmniejsz wartosc tego rezystora, bo teraz masz bardzo malo wydajny stabilizator:D podaj wartosc tego rezystora pozdrawiam
  • Level 15  
    Też tak myślałem. Teraz jest 1K2/5W, jak podstawiłem 680om/5W to się strasznie grzeje, a przekaźnik i tak nie jest wysterowany.
  • Helpful post
    User under supervision
    ok a po podlaczeniu napiecie na wyjsciu spada duzo czy trzyma 15V?? bo jak trzyma 15V, to usterka siedzi gdzie indziej, moze masz stale napiecie na wyjsciu wzmacniacza i wtedy przekaznik Ci nie zalaczy
  • Helpful post
    Level 13  
    sieka mam akurat taki sam wzmacniacz jesli ta puszke mozna tak nazwac

dostalem ja za 5o zeta bo koles nie umial sobue z nim poradzic i kupilem uszk

ale nie o tym ten rezystor u mnie jest 51 ohm

feler w tym ze strasznie sie grzeje podbnie iaj TIP31 ale to taka chyba juz jego przypadlosc bede chcial os podrasowac w tej kwestji
    chyba ze masz jakis patent na to ??

pozdrowka
  • Level 15  
    Uszkodzony był układ zabezpieczający.

Temat zamykam.