Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z szybami VECTRA A -proszę o poradę!

22 Lip 2006 17:10 2203 7
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich którzy zdecydowali się tu zajrzeć.

Mam problem z elektrycznymi szybami (prawa i lewa strona) w
    Oplu VECTRA A 1.8 91r
    Od pewnego czasu przestały mi całkowicie działać elektryczne szyby co przy obecnych temperaturach jest dosyć uciążliwe. Klawisze od sterowania szybami sa podświetlane i w momencie naciśnięcia któregokolwiek z nich lekko przygasają tak jakby pojawiał się spadek napięcia. Jak wspomiałem wcześniej szyby wogóle nie działają ani prawa alni lewa strona.

Proszę osoby znające temat o poradę jak zabrać się do zlokalizowania wspomnianej usterki. Może ktoś posiada część schematu intalacji odpowiedzialnej za działanie szyb.

Pozdrawiam!
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Specjalista od sprzętów RTV
    W dziale "Download Samochody" -> OPEL są schematy do Vectry A, nie podaję linków do nich bo musisz sam coś wybrać, jeżeli elektr. szyby masz tylko z przodu to możesz korzystać ze schematu Calibry.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Morze nie być potrzebny schemat. Jeśli nie padły silniki, co mało prawdopodobne po obu stronach jednocześnie, to wygląda na awarię włączników. Tak było u kolegi w Fordzie Mondeo: tak zczarniały styki, że prawie nie przewodziły prądu. Czyszczenie pomagało na jakiś czas, ale pomogła dopiero wymiana na inne kupione na szrocie. Od roku spokój.:D
  • Poziom 17  
    Dziękuję za podpowiedzi. Schemat mam i usterka zlokalizowana!
    Okazało się, że jest uszkodzony sterownik (płytka z elektronika SMD). Widać gołym okiem wypalony jeden tranzystor. Zastanawia mnie teraz czy:

1. Jest gdzieś w schemacie elektrycznym (bo w tym który posiadam nie ma) rozrysowany schemat wewnętrzny tego sterownika.

2. Czy należy szukać gdzieś przyczyny jego uszkodzenia. Pytam bo gdybym naprawił ten lub zorganizował drugi sterownik nie chcę ryzykować uszkodzenie następnego sterownika.

3. Czy jest możliwość pominąc ten sterownik i podłączyć szyby na krótko?

Pozdrawiam.
  • Specjalista od sprzętów RTV
    Schemat sterownika raczej nie osiągalny, łatwiej będzie kupić sprawny na szrocie lub zapytać na forum VKP lub VU, chyba że dasz radę odczytać jaki to tranzystor i próbować naprawić.
  • Poziom 18  
    Witam u mnie także padł ten sterownik i dlatego zmostkowałem w nim dwa plusy ponieważ do niego wchodzi plus i póżniej wychodzi no i nie wychodził i teraz wszysko śmiga zrób mostek i będzie ok jak będziesz miał problem to podam kolory przewodów pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Dziękuję za wypowiedzi!

wecia91 jak możesz to podaj mi kolory kabli. Na moje oko trzeba będzie zmostkować czerwony i czerwono/szary, ale chciałbym mieć pewność.

Co się zmieni w pracy szyb po zmostkowaniu w porównaniu do oryginalnej instalacji?

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Tak jak mówisz czerwony z czerwono szarym pozdrawiam