Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Trilux dobór trafopowielacza

22 Lip 2006 18:28 1655 6
  • Poziom 20  
    Witam mam problem z tv Trilux model TAP2531 TSX w tv jest uszkodzony trafo powielacz jest Orega 40330-22 / 10377340 zamiennik HR8005 kupiłem Orega 40330-35 /10532750 zamiennik tak samo HR 8005 ale po wykonaniu pomiarów okazuje się że to jest inny trafo powielacz oryginał ma wyprowadzenia 8/9/10 są to uzwojenia napięć kolektorowych w oryginale !!!
    natomiast w 40330-35 jest tylko 8/10 a wyprowadzenie 9 jest włączone z uzwojeniami 1/2/4/7/9 co zrobić z tym fantem zamawiałem trafo powielacz oryginał a przysłali mi taki czy jest jakaś przeróbka może pozdrawiam !!!!
  • Spec od Falowników
    Dziewiątka to na pewno zasilanie wzmacniacza wizji. I tu jest miejsce na fantazję konstruktora i nawijającego - czy nawinie je od masy, czy zrobi taki "autotransformator" z napięcia zasilająceg linię (z kolektora BU). Tym się nie przejmuj. Różnie jest w różnych TV, zamienniki różnią się między sobą. Warto wiedzieć, bo czasem wydaje się, że linia przywiera - a to przywiera wzmacniacz wizji (np. TDA6101). Oczywiście tylko w wersji "autotransformator". A na schemacie ideowym bywa narysowane uzwojenie od masy.
  • Poziom 20  
    Teraz już nie wiem czy ten trafo powielacz pasuje czy też nie ?????????????
  • Spec od Falowników
    Załóż i będzie działał. A jak nie - to reklamuj.
  • Poziom 20  
    założyłem i nie startuje WN po za tym wszystko jest dobre !!!! impuls z generatora TDA8143 na BU jest ,zwarć nie ma !!!! myślę że jednak transformator nie pasuje w poniedziałek przylutuję z drugiego TV i zobaczymy to napiszę czy pasuje czy nie !!!!
  • Poziom 20  
    trafo założyłem oryginalne i jest Ok!!!!!!