Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Philips chassis L7.2E AA - stacje nie wchodzą od razu

22 Lip 2006 23:04 882 4
  • Poziom 17  
    Telewizor po "serwisie". Objawy: po włączeniu zaprogramowane stacje "wchodzą" po 15 minutach pracy. Później odbiornik pracuje prawidłowo. Po ostygnięciu efekt się powtarza.
    Co zrobiłem:
    1- doprowadziłem napięcia zasilania do normy.
    2- wymieniłem tuner, bo jak go dotknąłem to "wariował" (próbowałem go reaktywować, ale wychodzi na to, że struktura US jest uszkodzona)
    3- sprawdziłem dokładnie napięcia tunera (zasilanie,AGC)
    Efekt:
    Po uruchomieniu odbiornika, zaprogramowane stacje "wchodzą" po ok. 1 minucie.To przecież zwariować można.
    TDA8374 wymieniłem. Bez efektu.
    Być może ktoś z kolegów spotkał się z taką przypadłością?
    Proszę o podpowiedzi.

ps: jak schłodzę tuner lub TDA8374 to ten okres 1 minuty jest nieważny.(nie dostroi się skurczonybyk)
  • Poziom 23  
    witam a czy przy okazji chłodzenia TDA8374 nie dostaja jakieś elki wokół scalaka mrozu /? Bądź smd? Ja miałem niedawno 14" Thomsona i tak samo mrożąc scalak mroziłem też elementy pod spodem płyty! był walniety 1 mikro! pozatym poprawa po czasie to wyglada na pojemnosci! pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

Ps. czy po pierwotnej nie ma przypadkiem BC337 na +5Vjeśli tak to proponuje wymienić !!! I zostawić długie nózki
  • Poziom 19  
    Witam! W tym odbiorniku AGC jest dostępne do strojenia z poziomu DST(servis mode)
  • Pomocny post
    Spec od TV
    te modele "jeżdzą" z kubka p.cz. zestrój go do stanu żeby idealnie zatrzymywał sie nastacjach w czasie strojenia, pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Zestrojenie kubka p.cz dało pożądany efekt.
    Dziękuję kol. na kozlowce.
    Temat zamknięty.