Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos 1.5 DOHC pompa paliwa+ piszczący pasek

darek-stasiak 22 Lip 2006 23:13 5356 7
  • #1 22 Lip 2006 23:13
    darek-stasiak
    Poziom 24  

Najczęściej jeżdżę na gazie ale od pewnego czasu słyszę głośną pracę pompy paliwa ,oraz po wymianie paska klinowego i naciągnięciu go jakiś czas nie słychać charakterystycznego piszczenia przy uruchamianiu silnika;po ok. kilku dniach problem powraca. Dwie sprawy -pompa paliwa czy da się zregenerować i za ile? -co zrobić w sprawie piszczenia przy uruchamianiu?Samochód rocznik 1999.

0 7
  • #2 23 Lip 2006 00:00
    Nik xxl
    Poziom 13  

Witam jesli chodzi o pompę to jest do wymiany sam elemet pompy ,tz. silniczek bez korpusu i wskaźnika pozipmu paliwa koszt około 200 Pln.Jesli chodzi o piszczenie to moze być arternator lub łożyska rolek posrednich lub napinacza.Pozdraw3iam

0
  • #3 23 Lip 2006 00:37
    cobraa
    Poziom 27  

nie regeneruje sie pomp paliwowych a jezeli ktos sie tym zajmuje to jest zabujca lub samobujca

0
  • #4 23 Lip 2006 09:18
    autoelektryk
    Poziom 16  

kolega mial na mysli wymiane wkładu czyli własciwej pompy paliwa bez
    czujnika i korpusu koszt w podróbie ok 100 zl

a pompy paliwa niektóre były przewidziane do naprawy

0
  • #5 23 Lip 2006 10:56
    darek-stasiak
    Poziom 24  

Czy winą za piszczenie może być wytarte kółko alternatora, czy pasek klinowy np:kiepskiej firmy?Był wymieniany w listopadzie 2005.W Lanosie nie ma napinacza

0
  • #6 23 Lip 2006 15:28
    MIROSŁAW JURGIELEWICZ
    Poziom 14  

darek-stasiak napisał:
    Czy winą za piszczenie może być wytarte kółko alternatora, czy pasek klinowy np:kiepskiej firmy?Był wymieniany w listopadzie 2005.W Lanosie nie ma napinacza

Witam.
    W moim lanosie też coś piszczało i szumiało po wymianie paska slternatora. Czepiałem się chyba wszystkiego: alternatora, pompy wspomagania, kół pasowych. Jednak dobrze, że miałem jeszcze stary oryginalny pasek, więc postanowiłem założyć go na próbę zpowrotem. I co? I dźwięki zniknęły jak ręką odjął !!!!
    Wziąłem suwmiarkę i zmierzyłem ten nowy pasek i okazało się, że nie jest jednakowej szerokości na całej długości. Założyłem go ponownie, ale odwrotnie, tzn. że kręci się w drugą stronę (patrząc od strony koła pasowego napisy są odwrócone). Dopiero to pomogło, nie słychać żadnych dziwnych dźwięków.
    Pasek jest firmy CONTITECH. 8O

0
  • #7 01 Sie 2006 20:06
    mirmos
    Poziom 14  

Pozdrawiam

Pasek klinowy do wymiany{dobrej firmy}
    Zajej zbiornik paliwa tak aby przykryś pompe. Ja mam gaz i jak mało paliwa to słychać jak cholera.

1
  • #8 13 Lut 2007 21:36
    darek-stasiak
    Poziom 24  

pompa wymieniona

0