Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio II alarm. Zakładanie alarmu. Jak jest sterowany zamek?

23 Lip 2006 13:16 4616 9
  • Poziom 10  
    Witam

Chcę założyć alarm do Clio II jednak zanim się za to wezme chciałbym wiedzieć jak jest sterowany zamek + czy - . Może ktoś już zakładał i wie jakie niespodzianki się przy tym kryją ;) A może ktoś ma jakiś schemat podłączenia alarmu do tego auta najlepiej po polsku

Z Góry dzięki za wszystkie podpowiedzi
  • Poziom 12  
    Centralny jest sterowany "-",można to sprawdzić na klawiszu sterujacym c.z. obok popielniczki.Jeśli chodzi o opis podłączenia to użyj funkcji "szukaj"-na forum jest w przynajmniej 5 miejscach.
  • Poziom 10  
    jest tylko po angielsku przynajmniej taki znalazłem;)
  • Poziom 33  
    Po polsku to raczej nie znajdziesz.Ale nawet znając podstawy angielskiego dasz radę.
  • Poziom 10  
    Troche znam i rozumiem jednak po polsku to po polsku ;) ale dam rade. Tak czy inaczej dzięki :)
  • Poziom 28  
    Witam,u mnie w Reno Clio rocznik 94 do sterowania zamka centralnego wychodzi plus i miałem kłopot bo kupiłem alarm z wyjściem do sterowania minusem,ale poradziłem sobie,zastosowałem dwa przekażniki
    A tutaj jest opis jak podłączyć alarm
  • Poziom 10  
    W Clio II jest sterowanie minusem na 100% bo właśnie je podłączyłem ;) tylko nie moge odnależć kirunków bo nie chce grzebać koło kiery żeby nic od poduszki nie rtuszyć może ktoś wie gdzie indziej i jakie kolory kabli od kierunków ??
  • Poziom 28  
    U mnie przewody od kierunkowskazów są z prawej strony(od pasażera),wychodzą z grubej wiązki,są to cienkie przwewody a kolory mogę ci podać jutro ,chyba że w twoim jest inaczej "bo to nie ten rocznik"
  • Poziom 10  
    No u Ciebie jest inaczej chyba. Pomóżcie bo nie moge znależć wszystko już mam tylko kierunki mi zostały :/
  • Poziom 12  
    Najłatwiej podpiąć się pod włącznik świateł awaryjnych,miernik w łapkę i w przeciągu jednej minuty po problemie.Pamiętaj tylko o diodach separujących(paskiem czyli katodą do samochodu,diody 3A)inaczej będziesz miał choinkę .Ja zakładam dodatkowo na kierunkach bezpieczniki,dzięki temu przy zwarciu w oprawce przy działajacym alarmie pada tylko jedna strona a nie cały alarm.