Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit

ŁukaszEK_ZENER 23 Lip 2006 19:17 2960 8
  • #1 23 Lip 2006 19:17
    ŁukaszEK_ZENER
    Poziom 14  

Witam!
    Mam problem :) Chciałbym skonfigurować sobie na komputerze Pulpit zdalny na in xp prof. Tak abym z dowolnego miejsca z dostępem do internetu mógł mieć wgląd do plików na moim kompie i wrazie potrzeby coś w nich zmienić, najlepiej tak abym nie musiał instalować żadnych programów na kompie z którego chcę się połączyć z moim kompem. Interesuje mnie PULPIT ZDALNY
    dostępny w systemie Windows XP. W domu mam internet z sieci lokalnej, nie mam rutera, sygnał rozddzielany jest za pomocą switcha, jestem administratorem tej sieci,nie wiem czy to istotne ale powiem że: adresy IP kompów w sieci są statyczne, istnieje również możliwość przypisywania adresów poprzes DHCP. Widziałem kiedyś kolesia, który usiadł w kafejce uruchmił pulpit zdalny w XP wpisał nazwę komputera i hasło i już miał swój pulpit z domowego kompa. Proszę o wyjaśnienie mi krok po kroku co mam zrobić abym i ja mógł zrobić tak jak ten koleś:) Za dobrą odpowiedź dam 10pkt + pomógł
    Pozdrawiam i proszę o odpowiedź!

0 8
  • #2 23 Lip 2006 20:04
    LEM
    Poziom 33  

Kolega jest pewny, ze szukał już na forum ... ?? Opis konfigurowania zdalnego puplitu juz nie raz był podawany przez usytkowników forum. Od strony sieciowej powiem tylko tyle, że jeśli ten komputer pracuje za NATem to niezbędne jest przekierowanie portu 3389 (dla usługi Pulpit zdalny domyślnie jest to własnie ten port). Należy również zadbać o to, aby "inteligentna" zapora wbudowana w system nie blokowała komunikacji na tym porcie.

Resztę proszę poszukać i doczytać - najważniejsze wiadomości podałem.

0
  • #3 23 Lip 2006 20:29
    miraz_dwp
    Poziom 12  

daj sobie spokój z narzędziami z windowsa...

program VNC - 0 problemów, freeware, obsługuje każdy system (możesz z linuxa sterować windowsem), obsługuje się go nawet w przeglądarce internetowej (działa na JAVIE)

Wizualny Nadzór - ciekawa zabawka. Poszukaj w google. Sam korzystam z tego w sieci w pracy oraz w szkole.

ps. wizualny nadzór pozwala "zmusić" użytkowników co to mają zainstalowane do oglądania Twojego pulpitu, podglądać niezauważenie komputery i wiele innych. pozatym jest polski i niedrogi.[/url]

0
  • #4 23 Lip 2006 20:36
    tzok
    Moderator Samochody

Czegoś tu nie rozumiem, piszesz że jesteś "administratorem" tej sieci i że sygnał jest rozdzielany przy pomocy switcha i że nie ma routera?
    Jeśli tak to
    - dzielisz łącze, które masz od innego ISP u którego jest router (np. z kablówki)

albo

- masz łącze DSL i kilka adresów publicznych - każdy z komputerów w tej sieci ma adres publiczny.

Inaczej się bowiem nie da dzielić łącza internetowego bez routera.

Co do VNC - jesgo funkcjonalaność jest odmienna od Zdalnego Pulpitu i nie powiedział bym że jest lepszy.

0
  • #5 26 Lip 2006 20:30
    ŁukaszEK_ZENER
    Poziom 14  

Cytat:
    Czegoś tu nie rozumiem, piszesz że jesteś "administratorem" tej sieci i że sygnał jest rozdzielany przy pomocy switcha i że nie ma routera?
    Jeśli tak to
    - dzielisz łącze, które masz od innego ISP u którego jest router (np. z kablówki)

albo

- masz łącze DSL i kilka adresów publicznych - każdy z komputerów w tej sieci ma adres publiczny.

Inaczej się bowiem nie da dzielić łącza internetowego bez routera.

Mam usługę GO!nternet jest to internet satelitarny dostarczany przez modem f10 który później rozdzielany jest za pomocą switcha.

Cytat:
    niezbędne jest przekierowanie portu 3389 (dla usługi Pulpit zdalny domyślnie jest to własnie ten port). Należy również zadbać o to, aby "inteligentna" zapora wbudowana w system nie blokowała komunikacji na tym porcie.

Port został odblokowany w zapoże natomiast nie wiem jak go przekierować

Czy naprawdę nikt nie może wytłumaczyć mi tego w zrozumiałym języku i krok po kroku??:|

0
  • #6 26 Lip 2006 20:52
    Poziom 35  

e jezeli wysylasz dane do internetu przy pomocy GPRS to napewno jestes w sieci lokalnej danego operatora gprs czytaj nie mozesz wesjc z zewnatrz internetu do swojego komputera .....
    a desktop zdalny to bardzo dobra aplikacja vnc jest powolny ...
    btw internet satelitarny jednokierunkowy to kolejna pomlyka technologii

0