Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

centralny zamek +silicon TICO 96

prezes11 23 Jul 2006 20:09 1241 2
 • #1
  prezes11
  Level 23  
  witam problem dotyczy centralnego zamka ,mianowicie drzwi kierowcy otwieraja sie i z pilota i z kluczyka czyli sterownik działa kłopot w tym ze nie działaja pozostałe dzwi pomiar napiecia w kazdych drzwiach ok9,8v chyba za mało co jeszcze sprawdzic?
 • #2
  Z.B.
  Level 16  
  W drzwiach do przewodów podłacz żarówkę(21 lub 40 wat) i zaobserwuj efekt,jak bedzie świecić jasno-uszkodzone siłowniki jak nie- przewody(pewnie przełamane na przejściu-nadwozie -drzwi),miernik w tym wypadku nie pokaże co sie dzieje pod obciążeniem instalacji,chociaż te 9,8 V troche dziwne
 • #3
  Artnik
  Level 11  
  Witam,
  miałem kiedyś taki sam problem, ale się wyjaśnił. Tico z orginalnymi centralnymi od strony kierowcy miały TYLKO mokroprzełącznik uruchamiajacy pozostałe zamki. Spece domontowywali siłownik koło kierowcy i podłączali go do sterownika pilota, mikroprzełącznik zostawał.Jak jest sterowanie z pilota (tylko przy kierowcy) to prawdopodobnie przetarł się przewód od mikroprzełącznika do centralki ORGINALNEJ.(moę odpieła się tylko kostka) zajrzyj przy otwartych dzrzwiach.
  Pozdrawiam.