Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner technics St-610L, przestrojony kowerterm CCIR-

Praxus 23 Lip 2006 21:36 2468 11
  • #1 23 Lip 2006 21:36
    Praxus
    Poziom 9  

Samoczynnie rozstraja się, pomimo wielokrotneogo dostrajania po ponownym uruchomieniu( Po kliku Mminutach od wyłączenia ) całkowicie gubi poziom sygnału i stereo. I tak na wszystkich częstotliwościach. Proszę o poradę.
    Pozdrawiam.

0 11
  • #3 23 Lip 2006 22:45
    Praxus
    Poziom 9  

Witam.

Była już zamontowana bo w zasadzie jest to głowica, tak przynajmniej jest napisane GŁOWICA CCIR "OMEGA FM1". Jężeli tu jest pies pogrzebany to bez problemu wsawie drugą bo tak się składa, że mam w zapasie taką samą.

0
  • #5 24 Lip 2006 16:44
    djlj24
    Spec od car audio

Ma zrobioną partyzantkę w rodzaju głowicy równoległej. Ponieważ jest to tuner z syntezą takie rozwiązanie się nie sprawdzi. Był to głupi pomysł Serwisu Elektroniki podany na przykładzie radia samochodowego Panasonic CQ-H03.
    Aby ten Technics działał w miarę poprawnie to tylko konwerter z przełącznikiem na 2 kwarcach 24MHz i 34MHz - taki nie płynie.

0
  • #6 24 Lip 2006 16:54
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Właśnie coś mi tu nie pasowało, przez chwile miałem wrażenie ze pomyliłem modele tunerów ale widze ze jednak nie.

:arrow: djlj24

Wiesz niekoniecznie konwerter :) ja sie własnie bawie z ST-600L i udało mi sie przestawić procka do pracy w górnym zakresie - tylko ze wyswietla górny zakres do połowy, po wymianie głowicy (miałem na półce) nawet odbiera normalnie tą połowe pasma :). Myśle że da sie to jakoś normlanie przestroić bez użycia konwertera.

Pozdrawiam

0
  • #7 24 Lip 2006 19:48
    Praxus
    Poziom 9  

Witam

Podałem to co jest napisane na płytce która jest podpieta do chasis obok starej głowicy, wiec skoro producent napisał GŁOWICA CCIR więc jest to głowica a nie konwerter, tak czy tak sorry z a zamieszanie. Czy wobec tego powinienem ją wymienić czy szukać przyczyny gdzie indziej ?
    Pozdrawiam.

0
  • #8 24 Lip 2006 22:25
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Przyczyną jest ta właśnie głowica

kolega djlj24 wyjasnił Ci co musisz zrobić.

Należy wyjąć ta głowice i zamontować normalny konwerter, wymiana głowicy na inna nic tu nie da, ponieważ tuner posiada synteze.
    Czestotliwośż jaką odbiera głowica jest mierzona i porównywana z wartościa jaka jest na wyświetlaczu, jeśli wartośc jest inna, to następuje próba dostrojenia głwicy do częstotliwości pokazanej na wyświetlaczu.

Jeśli zrozumiałeś zasade działania syntezy to zapewne nie musze Ci tłumaczyć dlaczego wymiana głowicy nic nie da.

Pozdrawiam[/img]

0
  • #9 24 Lip 2006 23:53
    Praxus
    Poziom 9  

Witam.

Piękne dzięki za poradę, tak też uczynię, napewno pionformuję jaki będzie efekt powyższych czynności.
    Pozdrawiam

0
  • #10 25 Lip 2006 11:07
    djlj24
    Spec od car audio

Artur K. czy po wyjęciu tej diodki masz 87,5-91 MHz? To zerknij jeszcze na raster bo jest co 400kHz :D. A taki krok strojenia to nic ciekawego nie daje. Akurat te tunery mam przećwiczone na wszystkie strony i jedynym sensownym jest założenie konwertera na kwarcach. Najtańsze jest wymiana kwarca na 10MHz zamiast 7,2MHz i przestrojenie głowicy ale wtedy tylko kawałek pasma i to w Lublinie się nie sprawdza (kiepsko trafiony zakres). Jest jeszcze moduł syntezy z MJM co można by go zastosować ale za tą cenę to można kupić sensowniejszy tuner.

0
  • #11 25 Lip 2006 16:37
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

:arrow: djlj24

Tak :) tylko ze ja musiałem wyjąć dwie diodki no i zakres mam 87,9 do 95,9

Mówisz że nie ma sensu , bo to nic nie da ??

Swoja droga ciekawe po co jest taka mozliwość (no i dioda oznaczona EUR), skoro to nic nie daje.
    Tak na marginesie: widziałem dwa takie tunery które pokazywały i odbierały normalnie nowe pasmo, wiem że napewno była w nich wymieniana głowica (właściciel nie pozwolił mi go bardziej rozkręcić), w takim razie pewnie procesor też był zmieniony, tylko komu sie to opłaciło.

Może jednak jest jakaś opcja tylko trzeba ja odkryc :):).

Od razu mówie, ze ja ten tuner "ćwicze" w wolnych chwilach i nie zalezy mi specjalnie na tym żeby go przestroić - jak sie uda to ok. jak nie to nie.
    Tą dyskusje z Tobą, traktuje raczej jako wymiane informacji.

Pozdrawiam

0
  • #12 25 Lip 2006 19:55
    djlj24
    Spec od car audio

Zobacz jaki masz krok strojenia - na pewno nie jest to co 0,1MHz a taki u nas jest potrzeby. Model ten na Polskę (wersja ST-610LEP dokładnie) miała procesor ze specjalnym programem. Reszta świata miała procesor co się dało przestawić EU-US a także możliwe, że JP. Ja musiałem przećwiczyć kiedyś kilka sztuk i tak jak pisałem najlepszy efekt to konwerter na kwarcach. Akurat przestrajanie sprzętu Panasonica z syntezą nie jest najciekawsze :(.

0
  Szukaj w 5mln produktów