Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Altea 2005 1.9 Tdi nie włącza się klimatyzacja

murek1 23 Jul 2006 22:19 12674 8
 • #1
  murek1
  Level 10  
  Witam. Problem dotyczy klimatyzacji w Secie Altea 2005 rok. Samochód był uszkodzony. W tej chwili jest już naprawiony i klima jest napełniona. Problem w tym że nie załącza się klimatyzacja. Brak napięcia na elektromagnesie kompresora. Nie wiem czy mógł uszkodzić się czujnik ciśnienia ??. Był też dziwiny objaw że obydwa wentylatory chodziły zaraz po włączeniu zapłonu ale po napełnieniu klimy po jednym tygodniu to się uspokoiło. Jak odłączyliśmy czujnik ciśnienia to też nie chodziły. Bezpieczniki oki. Może ktoś spotkał się z podobną rzeczą. Proszę o jakieś wskazówki jak się do tego zabrać.
 • Helpful post
  #2
  czarunio
  Level 16  
  Raczej czujnik wysokiego ciśnienia.On powoduje rozłączenie elektomagnetycznego sprzęgła i załączenie wentylatora.Objawy wskazują że przed nabiciem klimy podwiesił się w pozycji załącz wentylator a rozłącz sprzęgło(tak sie dzieje jak wzrasta ciśnienie w układzie).Po nabiciu klimy zadziałało" wyłącz wentylator "a nie zadziałało "załącz sprzęgło".Stawiałbym na uszkodzenie tego czujnika.
 • #3
  wojtekryba
  Level 32  
  tam nie ma sprzęgła elektromagnetycznego,
  sprężarka kreci sie cały czas
  regulowany jest wydatek
 • #4
  murek1
  Level 10  
  Skoro nie ma sprzęgła to po co jest kostka która dochodzi do kompresora. Myślę że jest tak jak napisał czarunio ale nie twierdzę że i ty nie masz racji. Może jeszcze jakieś wskazówki .
 • #5
  wojtekryba
  Level 32  
  kostka zasila odpowiednim sygnałem
  nastawnik sprezarki
 • #6
  murek1
  Level 10  
  w środę będę miał możliwość sprawdzenia czujnika z innego auta i zobaczymy czy diagnoza jest oki. W tej chwili klima nie działa a na kostce podłączonej do agregatu nie ma żadnego napięcia.
 • #7
  wojtekryba
  Level 32  
  jezelinie masz VAS-a nawet sie do tego nie zabieraj (szkoda twojego czasu i roboty)


  ps. to nie jest zlośliwośc,ten układ jest skomplikowany w jego sterowaniu biorą udział 4 sterowniki.
 • #8
  murek1
  Level 10  
  Dobra jeśli sobie z tym nie poradzę jutro to myślę że będę próbował się z tobą skontaktować bo jestem z Zabrza Rokitnicy i może moglibyśmy się dogadać. Pozdrawiam.
 • #9
  murek1
  Level 10  
  Witam. Jak się okazało czarunio miał rację. Zamiana czujnika pomogła. Klima śmiga jak tralala, choć zobaczymy wszystko w praktyce. Na razie jest oki. Pozdrawiam wszystkich dzięki.