Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Altea 2005 1.9 Tdi nie włącza się klimatyzacja

murek1 23 Jul 2006 22:19 12674 8
    murek1
    Level 10  
    Witam. Problem dotyczy klimatyzacji w Secie Altea 2005 rok. Samochód był uszkodzony. W tej chwili jest już naprawiony i klima jest napełniona. Problem w tym że nie załącza się klimatyzacja. Brak napięcia na elektromagnesie kompresora. Nie wiem czy mógł uszkodzić się czujnik ciśnienia ??. Był też dziwiny objaw że obydwa wentylatory chodziły zaraz po włączeniu zapłonu ale po napełnieniu klimy po jednym tygodniu to się uspokoiło. Jak odłączyliśmy czujnik ciśnienia to też nie chodziły. Bezpieczniki oki. Może ktoś spotkał się z podobną rzeczą. Proszę o jakieś wskazówki jak się do tego zabrać.
  • Helpful post
    czarunio
    Level 16  
    Raczej czujnik wysokiego ciśnienia.On powoduje rozłączenie elektomagnetycznego sprzęgła i załączenie wentylatora.Objawy wskazują że przed nabiciem klimy podwiesił się w pozycji załącz wentylator a rozłącz sprzęgło(tak sie dzieje jak wzrasta ciśnienie w układzie).Po nabiciu klimy zadziałało" wyłącz wentylator "a nie zadziałało "załącz sprzęgło".Stawiałbym na uszkodzenie tego czujnika.
    wojtekryba
    Level 32  
    tam nie ma sprzęgła elektromagnetycznego,
    sprężarka kreci sie cały czas
    regulowany jest wydatek
    murek1
    Level 10  
    Skoro nie ma sprzęgła to po co jest kostka która dochodzi do kompresora. Myślę że jest tak jak napisał czarunio ale nie twierdzę że i ty nie masz racji. Może jeszcze jakieś wskazówki .
    wojtekryba
    Level 32  
    kostka zasila odpowiednim sygnałem
    nastawnik sprezarki
    murek1
    Level 10  
    w środę będę miał możliwość sprawdzenia czujnika z innego auta i zobaczymy czy diagnoza jest oki. W tej chwili klima nie działa a na kostce podłączonej do agregatu nie ma żadnego napięcia.
    wojtekryba
    Level 32  
    jezelinie masz VAS-a nawet sie do tego nie zabieraj (szkoda twojego czasu i roboty)

ps. to nie jest zlośliwośc,ten układ jest skomplikowany w jego sterowaniu biorą udział 4 sterowniki.
    murek1
    Level 10  
    Dobra jeśli sobie z tym nie poradzę jutro to myślę że będę próbował się z tobą skontaktować bo jestem z Zabrza Rokitnicy i może moglibyśmy się dogadać. Pozdrawiam.
    murek1
    Level 10  
    Witam. Jak się okazało czarunio miał rację. Zamiana czujnika pomogła. Klima śmiga jak tralala, choć zobaczymy wszystko w praktyce. Na razie jest oki. Pozdrawiam wszystkich dzięki.