Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki głośnik do skrzyneczki:)

wydma8 23 Lip 2006 23:55 990 11
  • #1 23 Lip 2006 23:55
    wydma8
    Poziom 13  

Witam, co polecacie, jaki głośnik lub jaką już gotową skrzynie do carpowera 602który ma 225 w mostku:

czy ma być to:

1. Super znany STX AP za 170pln z przesyłką i skrzynie którą zrobie, czy

2. Lanzar max 12 za 200 + skrzynia, czy

3. Jakaś gotowa skrzynia, może z allegro

4. A może jeszcze jakieś inne rozwiązanie.

Mam 250pln max, skrzynie mogę sam zrobić:)

p.s. szukam kogoś ze skrzynią z głośniekiem STX AP z okolic Katowic, znalazłem już 2 takie osoby, ale po jednej ślad zaginął a druga nie kwapi sie odpisać, chciałbym przetestować sTX AP pod carpowerem 602 zanim go zakupie lub nie:)

Pozdrawiam serdecznie.

Niech basss będzie z Wami!!

0 11
  • #4 24 Lip 2006 00:41
    wydma8
    Poziom 13  

Co to za firma LTC?...

Pierwsze słysze, a wole nie eksperymentować, chyba że jest mi tylko nie znana.

Po drugie, skrzynia bardzo ladnie i estetycznie zrobiona, dla mnie 10 na 10:)

Chyba tez taka zrobie, tylko jeden dylemat, bo nie mam u kogo sprawdzic jak gra ap-ek, czy bede zadowolony:)...

Jeszcze mam pytanko, czym sie sugerowalem dobierajac wymiary skrzyni, dlugoscia jak i szerokoscia br oraz strojeniem ( prosze przybliz mi termin strojenie bo nie do konca rozumie na czym polega)

Pozdrawiam

0
  • #5 24 Lip 2006 01:02
    Nevon
    Poziom 21  

Strojenie BR - jest to "ustawianie" rury bassreflex tak żeby najlepiej przenosiła daną częstotliwość.
    chyba dobrze ?? :idea:
    na przykładzie, weź se jakąś długa rurę i w nią dmuchnij - burknie, weź inną tez burknie ale inaczej ;] i br też tak się dobiera żeby buczały na danej częstotliwości.
    co do skrzynie :
    wymiary juz niejednokrotnie były podawane w DIY - pogrzeb sobie i wybierz najbardziej pasujący wariant :)

0
  • #6 24 Lip 2006 01:18
    wydma8
    Poziom 13  

Z tym br to teoria a jak w praktyce sie stroi br pod skrzynie, bo nie uwierze ze sie w br dmucha:)

Pzdr

0
  • #7 24 Lip 2006 01:43
    ige
    Poziom 35  

qscgu napisał:
    a co powiecie na ten glosnik? http://www.allegro.pl/item116184299_super_subwoofer_aluminiowy_kosz_30_cm_300_w_rms.html
    dspeaker go sprzedaje wiec to raczej chinczyk nie jest... ?

widzialem ten glosnik umnie na bazarku i powiem ze jest tandetnie wykonany i niechlujnie klejony,wedlug mnie to jakis kolejny badziew

co do wyboru stx Vs lanzar to ja bym wybral lazara max 12,swietny glosnik w swoim przedziale coenowym bardzo uniwersalny,bardzo dobrze sie sprawdza w szybkim bicie

0
  • #8 24 Lip 2006 08:04
    Nevon
    Poziom 21  

a głośnik co robi :) dmucha i to ostro :)

stroić obudowę = dopasowywać długość rury żeby było najlepiej,
    można też sie opierać na symulatorach, gdzie wszytko jak na talerzu różne warianty ilości, gługości i średnicy BR, dlatego ludzie piszą - obudowa 40l i strojona 40Hz zamiast pisać obudowa 40l i br 10cm długi tyle ...

0
  • #9 24 Lip 2006 09:29
    qscgu
    Poziom 34  

ige: na aukcji wyglada na solidny... moze inny widziales? bo ten ma kosz z litego odlewanego aluminium dlatego bardzo ciekaw jestem jak on gra, glownie z 2 powodow: bo sprzedaje go dspeaker i dlatego ze wygląda jak wersja mini jackhammera...

Nevon... ale ludzie nie mają symulatora w glowie i nie powiedzą ci od reki ze dla tego a tego glosnika BR taki szeroki i taki dlugi daje takie a takie strojenie. do tego wykozystujemy zamienne okreslenie strojony na 40hz. wtedy kazdy moze sobie zasumulowac w winISD wybrany glosnik w wybranej obudowie i wybrac wymiary BR. BR moze byc rownierz prostokątem i dlugosc bedzie inna niz okrąglego

0
  • #11 25 Lip 2006 00:23
    wydma8
    Poziom 13  

Głośnik straszny shit.

Co do Lanzara, gdzie go mozna kupic do 200 pln, czytalem ze w norauto, ale w kato nie ma:/

POzdr

0
  • #12 25 Lip 2006 09:02
    Maurinius
    Poziom 13  

W Zabrzu chyba jescze są!

0