Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z "dziurawą lodówką"

24 Jul 2006 10:09 6163 21
 • Level 10  
  Witam,
  Popełniłem wielki nietakt, wynikający z mojen nieznajomości budowy lodówki.
  Mam lodówkę Mastercooka LC-17AX. Zauważyłem ostatnio że woda która zbira się na tylnej ściance nie ścieka do pojemnika znajdującego się nad kompresorem tylko wylewa mi się do wnętrza lodówki. Nie zastanawiając się długo przeczytałem w instrukcji że odpływ móg się zapchać syfen i należy go przeczyścić . Więc ziąłem kawałek drucika i lekko zacząłem przepychać . Napotkałem opór więc mocniej wsunąłem drut i wydawało mi się że udało przepchać mi się zator . Niestety zrobiłem dziurę na wylot lodówki (drut wyszedł tyłem) i teraz woda ścieka mi po tylnej ściance lodówki. Są to śladowe ilośći ale prosżę o odpowiedź jakie są konsekwencje przedziu rawienia tylej ścianki lodówki.
  Proszę o szybką odpowiedź.

  Pozdrawiam
  Sikszak
 • Home appliances specialist
  namieknie izolacja i jezeli w okolicy przecieku przechodzi jakas czesc parownika to zacznie ci sie tam zbierac bryła lodu
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Jeśli nie uszkodziłeś czegoś z obwodu chłodzenia, to oprócz wlewania się wody w izolację i jakiegoś zapaszku, który może się stamtąd wydzielać, raczej nic się nie stanie. Spróbuj załatać ten otwór zaklejając go silikonem, glutem na gorąco, czy nawet zatapiając go lutownicą.
  I udrożnij ten właściwy otwór.
 • Level 10  
  Więc co powinienem zrobić z tym problemem. Możliwe jest załatanie tego otworu?
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Ręce opadają! Umiesz czytać? Co napisałem wyżej?
 • Level 10  
  po czym poznać czy uszkodziłem coś w tylnej ściance? Jakie są objawy uszkodzenia?
 • Level 24  
  Błażej wrote:
  Ręce opadają! Umiesz czytać? Co napisałem wyżej?

  pisaliscie w tym samym czasie
 • Level 10  
  Nadal nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie : po czym mogę rozpoznać że coś uszkodziłem. Możliwe że jest to tylko mała dziurka którą należy zatkać
 • Level 24  
  jesli cos uszkodziles to dowiesz sie w krotkim czasie,lodowka przestanie chlodzic,ale mysle ze nic nie uszkodziles.badz dobrej mysli
  mozesz sprawdzac na wech lub sluch,zapach freonu lub syczenie
 • Home appliances specialist
  sikszak wrote:
  Nadal nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie : po czym mogę rozpoznać że coś uszkodziłem

  Bo jesteś leń. Ciężko Ci obejrzeć lodówkę od tyłu i opisać dokładnie o co chodzi?. Według mnie zrzuciłeś po prostu wąż odprowadzający wodę. Ale to sam musisz ustalić. My za Ciebie tego nie zrobimy
 • Level 10  
  Lodówkę mam odsuniętą Niestety jest zabudowana i nie widać tam węża. Widać za to otwór który zrobiłen przez przypadek chcąc przepchać właśnie ten wężyk. Chyba że jest on w innej formie np wytłoczonej rynienki. Nie mam zielonego pojęcia i nie proszę o naprawienie tylko o odpowiedź czy zepsułem poważnie lodówkę i czy da się ją naprawić. Teraz cieknie mi woda przez diurkę którą przypadkiem zrobiłem a nie tak jak powinna przez specjalny odpływ.

  Jak mogę go udrożnić?? czy ktoś może mi podpowiedzieć??
 • Home appliances specialist
  Zrobiłeś dziurę obok otworu odprowadzającego skropliny? :D
 • Level 10  
  tak
  Na tej samej wysokości tylko że z tyłu
 • Home appliances specialist
  A jak jest odprowadzana woda na "kapelusz" sprężarki? Odkręć na górze skraplacz (to te czarne rurki z tyłu), odchyl ją lekko i porządnie się temu przyjrzyj.
 • Level 20  
  lub jezeli nie pojmujesz kolegi Zayzayera podeslij nam zdjecie a to moze zmobilizuje cie do pracy :idea:
 • Level 10  
  A więc, woda ze skraplacza odprowadzana jest do pojemnika nad kompresorem wężykiem lub jakąs rurką. Niestety nie wiem dokładnie ponieważ lodówka jest zabudowana tzn zaklejona białym lekko falistym plastikiem który jest tak mocno zaklejony że nie chcę go odrywać aby nie narobić więcej szkód.
  Obecnie woda leci mi przez otwór który zrobiłem i ścieka właście po tym plastku oraz między izolacją a tym platikiem.
  Zależy mi aby udrożnić właśniwy kanał ściekowy skraplacza. Prosze o pomoc

  Lodówka jest tak zabudowana , zaklejona od tyłu że nic nie widać i trudno mi zrobić dokładną diagnozę.

  Pozdrawiam
  Sikszak
 • Level 24  
  Jezeli widzisz otwor ktory zrobiles,od srodkaa lodowki to mozesz zakleic go silikonem,klejem na goraco(glutem) ewentualnie koleczkiem plastikowym,mozna tez wprowadzic w otwor kawalek rurki plastikowej
 • Home appliances specialist
  Z odetkaniem nie powinieneś mieć problemu. Jakimś miękkim drutem np. miedzianym, zakończonym na "tępo". Ma przejść aż na sam dół, do końca. Metod jest wiele. Raz mnie nieźle zaskoczyła klientka demonstrując przetykanie pompką od roweru :) A tę dziurę co zrobiłeś trzeba zakleić, ale nie od zewnątrz, a wewnątrz, bo może dojść do zawilgocenia izolacji. Trzeba wydłubać piankę w okolicy tej dziury i zakleić np. Poxiliną tak żeby woda nigdy nie dostała się do izolacji. Izolację uzupełnić jakąś pianką izolacyjną.
 • Level 10  
  właśnie próbowałem przepchać to drutem i zrobiłem dziurę :)

  Czyli powinienem z tyłu wyciąć kawałek tego plastkiu i wydlubać izolację a następnie zatkać dziurę? nie uszkodzę niczego tnąc nożem o tylnej ściance??
  Jeżeli nie to nie będzie problemem załatanie dziury. Gorzej właśnie będzie przepchać właściwy odpływ wody. Już raz przepychałem i zrobiłem dziurę
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  W tym miejscu lodówki NIE MA podzespołów elektrycznych, czy elementów układu chłodzenia. Można spokojnie dłubać. Nie rób z tak banalnej sprawy jak dziurka do załatania, problemu nie do rozwiązania!
  Ja załatałbym to najprościej: do otworu, który zrobiłeś przytknąłbym pistolet do klejenia na gorąco i wstrzyknął tyle gluta, że wylazłby przez ten zrobiony otwór z tyłu obudowy.I w tym momencie dziura przestałaby istnieć. Drugą sprawą jest udrożnienie właściwego kanału, co można zrobić drutem, pompką sznurkiem, gruszka z wodą, strzykawką i tak dalej. Jeśli nie radzisz sobie z tym, to zadzwoń po serwis.
 • Home appliances specialist
  sikszak wrote:
  nie uszkodzę niczego tnąc nożem o tylnej ściance??

  Z takimi zdolnościami jakie zaprezentowałeś, można przypuszczać, że pochlastasz całą tylną ściankę. Nic już sam nie rób, weź do niej jakiegoś fachmana.
 • Level 1