Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ford scorpio 2.0 DOHC automat '86

arek w 24 Jul 2006 11:41 2210 7
    arek w
    Level 11  
    Pilnie potrzebuję porady i koniecznie schematu instalacji el. do sterowania automatycznej skrzyni biegów.Problem polega na tym że nie ma biegu wstecznego a na drive działają tylko dwa biegi 1 i 2.Wiem że może to byc tryb tzw. awaryjny ale jak poruszałem przekaźnikiem (nad schowkiem pasażera) to na włączonym wstecznym samochód "ruszył" do tyłu przez moment:| Moze to "wina" elektryki?Z góry dziękuje za pomoc...
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Bolączką fordów są czeste awarie skrzynki elektrycznej. Więc skoro po siłowej inerwencji coś tam zadziałało, to wymontuj tą skrzynkę, otwórz a nastepnie przeglądnij wszystkie luty i łączenia. Możliwe, że są popękane lub nadpalone.
    akakij
    Level 12  
    Skrzyneczki przed rokiem 92 bardzo rzadko się sypią. A jesli chodzi o ASB, to problem najprawdopodobniej nie jest elektryczny. Od elektryki zależy przełączanie biegów 3-4 kick-down i lockup. Może głupio się zapytam, ale czy z olejem masz wszystko w porządku? Tzn właściwy poziom i niezajeżdżony?
    arek w
    Level 11  
    Owszem ,wizualnie mozna te przewody sprawdzić ale nadal nie wiem jakie tam mają iśc sygnały?Po to potrzebuję schemacik zeby stwierdzić czy jakieś podzespoły typu: przekaźnik, działają prawidłowo.Pozdrawiam
    akakij
    Level 12  
    Wpisz do profilu adres e-mail, to Ci wyślę, co mam związanego.
    arek w
    Level 11  
    akakij wrote:
    Skrzyneczki przed rokiem 92 bardzo rzadko się sypią. A jesli chodzi o ASB, to problem najprawdopodobniej nie jest elektryczny. Od elektryki zależy przełączanie biegów 3-4 kick-down i lockup. Może głupio się zapytam, ale czy z olejem masz wszystko w porządku? Tzn właściwy poziom i niezajeżdżony?

A pro po biegów 3-4 to własnie ich nie ma.Jest tylko 1-2 i nie ma wstecznego.Skoro twierdzisz ,że są zależne od elektryki to chciałbym poznać tą zależność...olej był uzupełniany bo nastąpił wyciek najprowdopodobniej spowodowany przegrzaniem oleju.Poziom jest, natomiast nie wiem czy są jakieś filtry od niego i gdzie...no i jak ocenić jego jakość..?
    ManDragon
    Level 12  
    elektrycznie sterowane jest przełączanie biegu 3 na 4 i tylko tego, wszystkie inne biegi wchodzą bez udziału elektryki.
    Moim zdaniem automat kończy swój żywot...
    akakij
    Level 12  
    1,2,3 działają hydraulicznie. Przełączenie z 3 na 4 następuje po podaniu masy z kompa na elektromagnes 3/4 (plus jest na stałe po włączeniu zapłonu) oraz po osiągnięciu właściwej wartości napięcia z prądniczki prędkościomierza (tylna część skrzyni, po lewej stronie). Jeszcze modulator podciśnieniowy coś w tym "palce macza" (gruszka z węzykiem po prawej stronie skrzyni). Do filtra można się dobrać po zdjęciu misy olejowej - taka płaska puszka na dwie śrubki na klucz 10. Po przegrzaniu skrzyni mogły uszkodzić się jej elementy np. tarczki.
    Przegrzany olej ma "przypalony zapach".
    Nie jestem najlepszy w temacie więc polecam lekturę automatowych mistrzów:

http://ford-scorpio.pl/forum/viewtopic.php?t=568

http://ford-scorpio.pl/forum/viewforum.php?f=20&sid=85be7ab52df4f9b80269d306c4c2b5d6

http://www.automat.pl/news.php