Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka BRANDT po wymianie termoregulatora słabo mrozi

24 Lip 2006 17:41 2720 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Od ponad miesiąca mam problem z lodówką Brandt. Wszystko zaczęło się od tego gdy pewnego dnia lodówka przestała się wyłanczać (niestety nie jestem w stanie dokładnie określić kiedy to nastąpiło) Następstwem było nadmiernie mrożenie na ustawieniach: program 2 w lodówce praktycznie wszystko zamarzało. Okazało się że przyczyną takiego stanu rzeczy(opinia fachowca z serwisu) jest popsuty termoregulator który powoduje wyżej wymienioną usterkę. Po wymianie regulatora temperatury przez około tydzień czasu wszystko było Ok. Jednak po tym okresie sprawność lodówki znacznie spadła. Lodówka od tego momentu bardzo słabo mrozi. W związku z tym moje pytanie jest następujące , czy jest to wina "nowego termoregulatora" czy problem leży gdzie indziej? Będę wdzięczny za każdą odpowiedz.

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Jezeli tak piszesz to napisz nam ile czasu pracuje a ile stoi.Niestety musisz troche poswiecic czasu na ta odpowiedz.
  • Poziom 10  
    30 minut w pracy 10 minut odpoczywa.
  • Specjalista AGD
    Źle wróżę Twojej lodówce. Nastaw termostat na max. i przez kilka godzin nie zaglądaj do niej. Po tym czasie zacznij powoli skręcać termostat z powrotem i obserwuj przy jakim położeniu wyłączy się sprężarka. Ważne też jest jak wygląda po tym czasie parownik, a konkretnie czy jest zaszroniony równomiernie.
  • Poziom 10  
    W chwili obecnej lodówka pracuje na: 3 z tym ustawieniem temperatura wewnątrz lodówki wynosi + 16 st. przy temperaturze otoczenia 30 st. Do programu 4 lodówka wyłancza się. Powyżej tego programu czyli 5,6 lodówka nie wyłancza się. Zaobserwowałem również że przy wyższych ustawieniach programatora - 5,6 zwiększa się jedynie wydajność zamrażalnika, który mrozi bardzo mocno natomiast temperatura wewnątrz samej lodówki praktycznie nie ulega zmianie. Dodatkowo tylna ścianka jest zaszroniona jedynie pod zamrażalnikiem ok 30 cm.
  • Poziom 10  
    No i jak Panowie będzie coś z mojej lodówki czy mam zacząć rozglądać się za nową?:cry: