Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka siemens WXL940 -bije bęben

Arkadiusz Rutkowski 25 Jul 2006 01:22 4931 9
 • #1
  Arkadiusz Rutkowski
  Level 15  
  W automacie j.w. przy wirowaiu bęben chodzi mimośrodowo i trochę tucze myślę że to amortyzatory ,(jakieś takie dziwne płaskie) . i jak kołysze bębnem to jedna strona się bardziej buja.Może ktoś podpowie gdzie mogę zdobyć takie amortyzatory. Dziękuje i pozdrawiam.

  Treść tematu poprawiłem.
  <skryn>
 • #2
  gienek364
  Level 13  
  sprawdz ulozyskowane bebna.
 • #3
  Arkadiusz Rutkowski
  Level 15  
  Jak to sprawdzić czy to łożyska . włączyłęm ją na wirowanie i strasznie trzepie ,nawet jak przytrzymam za betonowy obciążnik to cały z bębnem się trzesę .Pusta trochę mniej , ale trzepie.I jeszcze jedno jak się rozkręca na wirowanie to tak jak by parę razy obijała o obudowe,jak wejdzie na obroty to jak w/w .
 • #4
  Topolski Mirosław
  Moderator of Electrical engineering
  Witam
  Czy jak zakręcisz bębnem ,to słychać szum łożysk?
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Bleble wrote:
  Firma nie chce się przyznać do takiego modelu pralki , jak wpisuje XL to mi jakieś gacie znajduje , podaj dane z tabliczki


  Dobrze że wyszukiwarka nie znajduje pornostron :D gorący temat obecnie :D
  :arrow:Bleble kol.Arkadiusz Rutkowski w skrócie chyba napisał typ, a faktycznie ma prawdopodobnie WXL940 tylko, że serwisówka pokazuje normalne amortyzatory w tym modelu?.
  :arrow:Arkadiusz Rutkowski ustosunkuj się do rady kol. Topolski Mirosław.
 • #7
  zbyszeks0
  Home appliances specialist
  Łożyska sprawdz na pustej pralce .Jeżeli pokrecisz bębnem i będzie hałas to sa uszkodzone, jezeli nie to przyczyny szukaj w kiepskich amortyzatorach lub jezeli posprawdzeniu będą dobre to przyczyną moze byc żle rozłożone pranie wewnątrz pralki(nie piszesz czy te objawy występują ciagle).Życzę Ci pozytywnego załatwienia problemu ipozdrawiam.
 • #8
  igabriel
  Level 20  
  ..gdzie tam łożyska będą szumieć ... jak bęben bije o obudowe bębna to one się już prawie rozleciały albo bęben oberwał się od piasty co jest bardzo prawdopodobne jeśli szarpie nią bez włożonego prania , ,,nie ma prania więc bęben jest wyważony i nie powinno szarpać... :idea:
 • #9
  Arkadiusz Rutkowski
  Level 15  
  Na tabliczce znamionowej jest WXL 940 PL /01 FD 8212600124 a z przoduXL?. amortyzatory jeszcze są i takie płaskie i plastikowe ,a trzęsie cały czas od sierpnia i na pustym bębnie też, troche mniej ale wyczuwalnie jak trzymam za betonowy obciążnik (przy wirowaniu).Jeżeli zdejmę pasek i zakręce bębnem to słychać pykanie ale łożyska nie szumią, obracając bęben nie ma wyczuwalnego luzu.
  Zastanawia mnie to pykanie:?: .Domyślam się że wymiana łożysk to ostateczność i robota dla specjalisty, ale sam mogę zacząć od amortyzatorów, prosze o rade gdzie je dostać bo wszyscy w sklepach odsyłają mnie do serwisu. Dzięki Paw_el za część servisówki, tylko sorry co znaczy normalne:?:( od polara :|) jak możesz to podaj typ .
 • #10
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Witam.
  Pisząc normalny miałem na myśli typowy cierny jak w załączniku
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=950091#950091

  natomiast z Twojego opisu
  Arkadiusz Rutkowski wrote:
  ...myślę że to amortyzatory ,(jakieś takie dziwne płaskie) ...Może ktoś podpowie gdzie mogę zdobyć takie amortyzatory. Dziękuje i pozdrawiam.

  można wnioskować że są całkiem inne :cry:

  PS.
  Punktów za załącznik niestety nie mogę zmienić, chociaż próbowałem zrobić zero, może któryś z moderatorów to zrobi?.