Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

panasonic nv-sd420

21 Cze 2003 23:53 1786 10
  • Poziom 14  
    mam pytanie. Czy przetwornica w w/w sprzęcie może pracować bez obciążenia?.Sprawdziłem już prawie wszystkie elementy ,wymieniłem c po pierwotnej stronie a ona mi cały czas próbkuje.
  • Poziom 26  
    Sprawdź gałąź 5V-jest najwazniejsza(zasilanie transoptora)-inne mozna odłączyć.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wymień wszystkie kondensatory elektrolityczne po obu stronach przetwornicy
  • Poziom 33  
    jeżeli próbkuje to znaczy że masz jakieś zwarcie lub przeciążenie , kondki jak pisał Wojtek też maja na to duży wpływ , sprawdzaj na oscyloskopie co się dzieje na poszczególnych gałeziach po stronie pierwotnej
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wymiana kondensatorów elektrolitycznych w tego typu zasilaczach jest standardem podczas naprawy.
    Często zasilacz zaczynał pracować po tym zabiegu.
    Wynika to z faktu iż "elektrolity" zmieniają swe właściwości w funkcji czasu i długotrwałego działania temperatury.
  • Poziom 26  
    Dokładnie. Warto zwrócić uwagę czy elektrolit nie był "podgrzewany" np. transformatorem, radiatorem co zdarza się przy pionowym montażu płytki. Dzisiaj wymieniałem kondensator 330uF/16 w odtwarzaczu Panasonic Home Theathre - wysechł bo był grzany przez trafo poniżej. Zmniejszenie się jego pojemności powodowało bardzo zakłócony paskami obraz.
    Najlepiej wymienić na zapas co można, bo za chwilę wyschnie któryś obok.
  • Poziom 14  
    Bardzo dziękuję za porady ,ale moje pytanie to:czy przetwornica w tym konkretnym modelu pracuje po odłączeniu od płyty.
  • Poziom 33  
    podłącz na zewnątrz , podepnij sobie na 5V żaróweczkę 12V/5W
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Odpowiedź na to pytanie kryje się w poście marioer, ale powiem to jasno - nie. Jak odłączysz zasilacz od płyty to wzrośnie napięcie w gałęzi +5V w wyniku czego zadziała układ sprzężenia zwrotnego (transoptor) i będzie wyłączał przetwornicę(TDA4605), stąd próbkowanie. Jest zasadą aby nie uruchamiać przetwornic bez obciążenia.
    Ps. Nie polecam rozwiazania picador. Przetwornica (TDA4605)kontroluje łączny pobór mocy z wszystkich uzwojeń. Podpięcie zarówki pod gałąź +5V spełni warunek nadnapięciowy(zabezpieczenie przed wzrostem napięcia) natomiast zafałszuje prądowy (kontrola poboru mocy).
  • Poziom 33  
    napięcia wcale tak nie wzrosna , nie przesadzaj :wink:
    w ST-By zasilacz i tak pracuje prawie pez obciążenia
    sprawdź , nic się nie stanie
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    :arrow: picador
    W swojej działalności serwisowej możesz stosować różne metody, natomiast ja nie polecam użytkownikom metody którą opisałeś. Wystarczy przypomnieć sobie opis pracy układu TDA4605 (zeszyt USKA 6/1992, AVT) aby zmienić zdanie.