Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston AVSF 129 - stukanie podczas wirowania.

25 Lip 2006 11:30 4476 10
  • Poziom 10  
    Witam, czy ktoś ma podobny problem? Przyznam, ze mnie zaczyna to denerwować - zaczęło się miesiąc po zakupie. Serwis był, dokręcił amortyzatory i nic nie dało. Moze przyczyna jest w czyms innym? Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Sprawdź mocownie przeciwwag- moze śą luźne , ale dlaczego serwis tego nie sprawdził- jesli pozostawił luźne?
  • Poziom 10  
    a może amortyzatory są do wyrzucenia?
    mam starą ardo tl 600 i też miałem stuki głośne
    wymiana pomogła
  • Poziom 10  
    a co z łożyskami brałeś je po uwagę?
  • Specjalista AGD
    sprawdź mocowanie amortyzatora do obudowy >>>>na które otwory są mocowane>>>>te bliżej przodu czy z tyłu?
  • Poziom 10  
    Witam
    Na początek włącz wirowanie na pustym bębnie, jeżeli nie będzie stukotu to prawdopodobnie problem leży w doborze ilości prania.
    pozdrwiam
  • Specjalista AGD
    ptak1 napisał:
    Witam
    Na początek włącz wirowanie na pustym bębnie, jeżeli nie będzie stukotu to prawdopodobnie problem leży w doborze ilości prania.
    pozdrwiam

Ten bęben, to się nazywa kosz piorący
  • Poziom 10  
    Witam
    eeban -dięki za info :D
  • Poziom 31  
    eeban napisał:

Ten bęben, to się nazywa kosz piorący

Ale chyba tylko w Aristonie ;)
  • Poziom 11  
    A tak prozaiczne, jak wyregulowanie nóżek od pralki, brałeś pod uwagę?
  • Poziom 2  
    eeban napisał:
    sprawdź mocowanie amortyzatora do obudowy >>>>na które otwory są mocowane>>>>te bliżej przodu czy z tyłu?

Ten sam typ pralki i usterka polegająca na kilku bardzo mocnych uderzeniach "koszem piorącym" o obudowę ( ślady na tylnej ściance pralki ) w trakcie prania tuż przed wylaniem wody.
    Po kilku uderzeniach kosz się zatrzymuje, pralka wylewa wodę i dalszy ciąg prania przebiega bez większych problemów.
    Zgłosiłem do naprawy, serwisant wszystko sprawdził i stwierdził że ten typ tak ma.

Irek.