Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić Kolumny STX C-9 LUB Z-9 ?? Ma je ktoś ???

arek10_1986 05 Sie 2006 00:03 13027 73
    Caleb_
    Poziom 33  
    jedyne kolumny stxa, ktore maja predyspozycje do bycia dobrymi to M-5 - zobacz jakie sa w nich uzyte glosniki i ile kosztuja...
    Cytat:
    Panowie niema sie co oszukiwac Tonsil już nie jest taki dobry jak teraz i nie liczy sie firma proszę nie patrzeć na przereklamowane kolumny za kosmiczne ceny tylko na rozsądne tanie dobre kolumny chyba lepsze kolumny STX C-9
    gdybys tylko byl jakimkolwiek autorytetem w tej dziedzinie...
    arek10_1986
    Poziom 22  
    Witam
    Słyszałem te Altusy 300 szczeże nie jest to rewelacja szukam coś o mocniejszym uderzeniu i akuratnie przypadają mi do gustu te STX musze napisać do firmy jakie sa grubosci scianek wszystkich itd. jak są zbudowane czy mają wzmocnienia ale firma mi chyba nie udzieli takich informacji jak myslicie ?? Temacik sie rozwinął ale tyle ludzi na elektrodzie i nicht niema takich kolumn ????????? Niech sie ktoś podzieli Informacjami !

pozdrawiam
    PZ IX
    Poziom 33  
    To ja ci pierwszej udzielę informacji o tych kolumnach - efektywność wyssssaana (chyba już nawet nie z palca :lol: )
    stefcio
    Poziom 21  
    arek10_1986 napisał:

Temacik sie rozwinął ale tyle ludzi na elektrodzie i nicht niema takich kolumn ????????? Niech sie ktoś podzieli Informacjami !

A to ciekawe, no tosz to szok, nikt nie ma w posiadaniu takich kolumn takich fajowskich, to przerażające, jak to możliwe, i co my teraz zrobimy, jeju :!::?::cry::arrow::D

Widać, że im więcej negatywnych opinii tym więcej pozytywów w oczach samego zainteresowanego.
    Nevon
    Poziom 21  
    Jak tak se patrzę na te kolumny, to nie dość że efektywność z palca, to jeszcze pasmo z palca.

basu obydwie maja na pewno sporo, później dołek na średnich, tak z 8dB i na nowo góra z wysokimi - bo ten GDWT nie taki cichy jak średniaki.
    grom jeszcze wie jaka tam jest zwrotnica.

co do grubości płyt, mi subwoofer na gdn32-150(1szt) ważył więcej, więc na pewno nie ma tu płyty 18mm

nie ma co, jak chce się mieć dobre i tanie kolumny to albo DIY albo używane
    arek10_1986
    Poziom 22  
    Witam
    Zakańczamy temat szkoda sie rozpisywac bo mi sie neichce czytać głpoot pisanych przez was niestety kazdy chwali to co ma i tego sie trzymajmy i proszę dalej na forum opisujcie swoje hi endowe kolumny za 400 zł zrobione przez samego siebie <lol2> Kolumny opisze bardzo dokłądnie gdy je kupie !

Pozdrawiam
    arek10_1986
    Poziom 22  
    1 miernik wskazuje ze 1 głosnik ma równe 8 ohm a 2 głosnik 8,1 ohm a na 2 mierniku tańszym za 6 zł pokazuje 7,2 ohm i 7,4 ohm Jak to rozumiecie ?

pozdrawiam
    PZ IX
    Poziom 33  
    Tak to rozumiem ze moderator powinien zamknąć ten temat...
    stefcio
    Poziom 21  
    PZ IX napisał:
    Tak to rozumiem ze moderator powinien zamknąć ten temat...

20 Wypowiedzi wcześniej!!!

A potem czytam, że poziom elektrody spada.:arrow::cry:
    arek10_1986
    Poziom 22  
    stefcio dobrze że ty trzymasz Poziom !!
    Jectiv
    Poziom 17  
    Witam

Trzeba przypomnieć temat postu.
    "Czy warto kupić Kolumny STX C-9 LUB Z-9 ?? Ma je ktoś ??"
    Kolega "arek10_1986" jak widać nie pyta tylko chce udowodnić że już wybrał najlepsze kolumny.
    Uważam że są niecelowe dyskusje na temat koloru kleju i parametrów fabrycznych głośników.
    Każdy głośnik inaczej zagra w zależności od skrzyni, zwrotnicy itp.

Wszystkie polskie kolumny, o których tutaj była mowa mają kiepskie brzmienie.
    Najlepiej kupić w cenie ok 400zł używane markowe kolumny JBL, MISSION, B&W, KODA, czy wspominany TANNOY i wiele innych firm.
    Klasa brzmienia będzie z innej półki, oczywiście wcześniej tzreba się zorientować (np. na forum) bo w markowym sprzęcie tez bywaja gorsze modele.
    Ostatnio słuchałem używane KODA AV707 2 szt. kupione za 310zł i żadne Altusy, których słyszałem dużo od 20lat nie mają porównania. Poprostu inna klasa dźwięku.

Kolega "arek10_1986" nie powiedział jakiej wielkości ma pokój w którym słucha muzyki. Jeżeli nieduży to może się okazać że najlepsze będą jakieś monitorki wielkości 40cm, a nie wielkie kloce.

Osobiste docinki nie pomoga w wyborze, mogą jedynie usztywnić stanowisko.

Pozdrawiam wszystkich
    Tremolo
    Poziom 43  
    Zamykam, pozostaje mi prosto skomentować: pewnie mała ilość opinii na temat gotowych STX idzie w odwrotnej proporcji z jakością tych kolumn. ALTUSY, nie ma się co dziwić to kolumny w stylu lat 80-tych, które można spotkać na całym świecie - a STX nie bardzo ma powody do dumy w handlu z zagranicą.

Co do Tonsila to mają oni moje ulubione głośniki GDN 20/40 czy GDN 16/30 w dobrej obudowie to klasa podobna do taniego Tannoya

ZAMYKAM. Jakby to było coś warte już dawno miesięczniki AUDIO o tym by pisały od góry do dołu. O TONSILACH czasami jeszcze piszą.

LEPIEJ KUPIĆ SOBIE samemu przetworniki chocby STX i zrobic samemu kolumny.