Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orcad/Protel - Przebiegi czasowe

22 Cze 2003 14:14 1760 4
  • Poziom 15  
    Witam... Czy ktos z Szanownych Uytkownikow tego forum wie, w jaki sposob mozna przy uzyciu tych programow - (obojetnie ktorego - i czy w ogole mozna) - przeprowadzic symulacje ukladow analogowych, ale wyniki symulacji zapisac do pliku tekstowego. Np. czas - wartosc Uwy, z okreslonym krokiem (np 10ms). Potrafie przeprowadzic symulacje, ale nie wiem czy taki zapis do pliku bylby mozliwy. Ewentualnie prosze o wskazowki, jaki program bylby najlepszy do tego typu operacji. Z gory dziekuje za wszelkie uwagi i wskazowki. Pozdrawiam...
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 17  
    1004kw napisał:
    Czy ktos z Szanownych Uytkownikow tego forum wie, w jaki sposob mozna przy uzyciu tych programow - (obojetnie ktorego - i czy w ogole mozna) - przeprowadzic symulacje ukladow analogowych, ale wyniki symulacji zapisac do pliku tekstowego. [..]

Protel DXP eksportuje wyniki do formatu pliku *.csv

Joachim
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 15  
    Dziekuje za odpowiedz. Mam dodatkowe pytanie. Czy mozna znalezc jakis kurs Protela DXP w wersji polskiej (pomijajac Elektronike Praktyczna), bo jak dotad niczego wiecej nie znalazlem?
  • Poziom 17  
    1004kw napisał:
    [...]Czy mozna znalezc jakis kurs Protela DXP w wersji polskiej (pomijajac Elektronike Praktyczna), bo jak dotad niczego wiecej nie znalazlem?

Spojrz na elektrodzie - temat byl wlasnie poruszany zdaje sie na pl.misc.elektronika

Joachim
  • Poziom 11  
    Zaznacz w module PSpice konkretny przebieg, skopiuj do schowka (ctrl+C), przejdź dp Excela (w notatniku też powinno pójść), wklej (ctrl+V). zamień kropki na przecinek (ctrl+H). Teraz nie pamiętam, czy zaznacza się przebieg w obszarze wykresu, czy pod wykresem (nazwa przebiegu).

Już wiem: Zaznacza się przebieg pod wykresem (nazwa przebiegu).