Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł podgrzewania świec żarowych w Vectra 2.0 DTI

26 Lip 2006 13:52 12430 15
  • Poziom 12  
    Witam kolegów

Jak w temacie padł mi ten przekaźnik/moduł i jak dowiedziałem się ile to ustrojstwo kosztuje to przewróciłem się na podłogę.
    Czy dysponuje ktoś z Was może schematem tego urządzenia-można by pokombinować z budową czegoś co oszuka komputer i zagrzeje te świeczki.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    Oryginalny moduł nie jest aż tak strasznie drogi (w autoryzowanym serwisie kosztuje ok. 200zł).
    Sprawdź w Twoim przekaźniku czy nie padły przypadkiem tranzystory mocy (STP80NF75).
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    Małe pytanko a jak się do nich dobrać ?? :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    :) domyślam się że trzeba go rozebrać ale jak dobrze pamiętam to jest on zalany jakimś plastikiem i stąd moje pytanie.
    Świece, przewodu już sprawdziłem tak że został tylko on - a jest jakaś metoda na przetestowanie go. ??
  • Poziom 15  
    rozbierzesz go ,pokombinuj bo się da.Potem ładnie na silikon go zamkniesz. W środku zimne luty.
  • Poziom 12  
    OK
    W sobote się za to wezmę i dam znać czy się udało.
    w każdym bądź razie wielkie dzieki za pomoc
  • Poziom 12  
    Witam

I tak jak koledzy pisaliście trafione dwa tranzystory i dwa zimne luty

niestety błąd dalej nie znika - podejżewam że może być coś namieszane w kabelkach (tych cienkich) niema kostki tylko są pzakładane same końcówki - nie jestem pewen czy maher który tego dotykał nie namieszał

Maci może kawałekk jakiegoś papiera jaki koler gdzie lub która końcówka jaki poziom napięcia lub z czym jest połąc\ona

w kazdym badz razie wielkie dzieki za wczesniejsze podpowiedzi bez nich nie dałbym rady :)
  • Poziom 12  
    witam
    dołaczam sie do prosby... moze ktos wie co gdzie idzie w tym module... bo "fachowcy" namieszali chyba cos z kablami przy przekladce z anglika
    Nie swieci kontrolka a kable mam tam jakies sztukowane...
  • Poziom 42  
    KarolW - wiesz po co jest funkcja szukaj na Naszym Forum?
    Wpisz - Vectra 2.0 DTI , wyświetli Ci dużo tematów, tam będzie też o sterownikach świec żarowych.
  • Poziom 12  
    moze i jest.. ale nie to co ja potrzebuje wiedziec. Mianowicie niebieski kabel przy module jest do czego a zielony do czego (kolory przykladowe). Nie ma tam numeracji wiec ze schematu tez nie wyczytam.
  • Poziom 27  
    Proszę o informacje odnośnie podłączenia takiego modułu (w innym samochodzie na przykład)

30, 15 i 31 to odpowiednio +12V, +12V po stacyjce, masa
    G1 i G2 to świece
    ST - brązowy z szarym - to sterowanie ? Domyślam się, że masą, tak ?
    DI - przewód niebieski - Czyżby sygnał zwrotny do kompa ? też masa ?
  • Poziom 27  
    Dziękuję, ale to nie do końca wyczerpuje problem.
  • Poziom 27  
    Nikt nie odpalał tego modułu na stole ?
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam pytanie. Rozebrałem to ustrojstwo i widzę tam 2 sprężynujące blaszki, które się wylutowały. Czy to są bezpieczniki w razie uszkodzenia tranzystora? Przylutowałem je na nowo ale wtedy grzało świeczki non stop aż do ponownego rozlutowania, nawet bez włożonego kluczyka do stacyjki!
    Teraz moje pytanie: Czy to wina uszkodzonych tranzystorów czy może układ 0336MDN jest zwalony?