Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór skrzyni do wzmacniacza Monocar HPB-602

kaczyptk 26 Lip 2006 15:52 1325 9
  • #1 26 Lip 2006 15:52
    kaczyptk
    Poziom 2  

Jestem laikiem w tych sprawach i liczę na waszą pomoc :)

Poszukuje dobrej skrzyni do wzmacniacza Monocar HPB-602 w przedziale cenowym do 300zl. Zestaw ma być zamontowany w samochodzie Opel Vectra B Kombi. Na Allegro najczęściej ten wzmak jest wraz ze skrzynia Blaupunkta GTB300 ale jak już zdążyłem poszperać:

Wzmacniacz - OK
    Skrzynie - Bleee

Jakieś sugestie?

Jeśli ktoś już poruszał ten temat byłbym wdzięczny za brak linczu ;) i skierowanie mnie do konkretnego tematu gdyż mi nie udało się znaleźć nic ciekawego...

• #3 26 Lip 2006 16:14
    kaczyptk
    Poziom 2  

Ok... tylko pytanie czym mam się kierować wybierając taką skrzynie?? Jak przelotnie przeczytałem ważne są wymiary skrzyni a co za tym idzie jej pojemność :/

Opcja druga - sam wykonam skrzynie (możliwości i dostęp do materiałów i sprzętu mam) tylko czy ktoś byłby w stanie podać mi WEWNĘTRZNE wymiary skrzyni ??

I jeszcze jedno: czy ewentualnie taki głośnik (nie ukrywam że sporo tańszy) będzie pasował pod tego wzmaka?

STX GDN-30-300-4-AP http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=365&vItemDB=itemdb

• #4 26 Lip 2006 16:34
    crazy_88
    Poziom 42  

pozatym lanzar jest za mocny pod monocara stx bedzie lepszym i bardziej przemyslanym wyborem pod lanzara by musial byc wzmak co najmniej 400 rms a nie tylko 225 rms wiec biesz stxa

• #5 26 Lip 2006 16:34
    ige
    Poziom 35  

skrzynia poiwian miec 40-45L port BR 10 cmx26-28,wymiary skrzyni obliczysz sobie ze wzoru na objetosc (chyba znasz :D)
    co do tego stx tez bedzie dobry pod tego carpower ale jak masz kase to naprawde kup sobie lanzarka a nie pozalujesz :D

• #6 26 Lip 2006 21:43
    kaczyptk
    Poziom 2  

ige napisał:
    skrzynia poiwian miec 40-45L

Rozumiem ze 5l w ta czy w tą nie robi istotnej różnicy

ige napisał:
    port BR 10 cmx26-28

Tego już nie rozumiem... ja być laik = dużo nie rozumieć ;)

Patrzyłem na dostępne na allegro skrzynie i dochodze do wniosku ze nie ma sensu robić jej samemu (za mała różnica w cenie).

http://www.bass-power.pl/index.php?d=produkt&id=13

Tą firmę znalazlem na allegro. Zadzwonilem i gosc powiedział ze na 48l byl testowany wlasnie ten Lanzar i grał super. STX nie testowali ale uwaza iz bedzie OK jedynie by proponowal mniejsza skrzynie:

http://www.allegro.pl/item115633794_skrzynia_subwoofer_30_cm_42l_br_promo_by_bp.html

Co o tym sądzicie? Monocar + STX + ta mniejsza skrzynia 42l ?

• #7 26 Lip 2006 21:56
    qscgu
    Poziom 34  

tak to by bylo najlepsze rozwiązanie, bierz skrzynie 42L i Tego STXa bo Lanzara tym monacorem nie napędzisz. a co do skrzyni to taka kupisz juz za 60zl na allegro, dokladnie ten link ktory podales tylko popros o powiekszenie otworu montarzowego o 5mm na srednicy bo sie STX nie zmiesci. STX ma 284mm a ta skrzynia ma otwor 282mm

• #8 26 Lip 2006 22:03
    kaczyptk
    Poziom 2  

Dzieki za porady Panowie... :D

W takim razie deczja zapadła :!: :

Monocar + STX + 42L skrzynka i do dzieła... jak to wszystko zmontuje i podłącze to wrzuce fotki i napisze jak wrażenia z odsłuchu :D

• #9 26 Lip 2006 22:14
    qscgu
    Poziom 34  

zobacz sobie na dzial DIY... sporo bylo takich konstrukcji takze uwierz nam... wiemy jak gra :)

• #10 26 Lip 2006 22:37
    wrc81
    Poziom 12  

witam wlasnie kupilem ta skrzynie42l z linka stx juz mam w domu i carpowera 1502 zmontuje napewno napisze jak zagra:)

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson