Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda octavia tdi 98r. Wyłącznik awaryjny odcinający zapłon.

ehp02 26 Jul 2006 16:43 5324 6
    ehp02
    Level 11  
    czy w tym samochodzie jest wyłącznik awaryjny odcinający zapłon ? auto po małej kolizji drogowej samo wjechało na lawete ,został wyjęty akumulator a następnie przy próbie odpalenia aby zjechać z lawety już nie odpala -czy próba uruchonienia silnika bez oleju może spowodować zablokowanie zapłonu i jak to odblokować proszę o pomoc !!!!!!!!!!!!aha na podanie 12v na krótko(myśle że chodzi o ominięcie elektroniki) silnik zapala.olej oczywiście już jest uzupełniony!!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    wojtekryba
    Level 32  
    wylacznika awaryjnego nie ma,odpalać bez oleju nie wolno ale i to nie zablokuje zapłonu.
  • Relpol przekaźniki
    sobi2004
    Level 13  
    Bez oleju absolutnie NIE WOLNO ODPALAC AUTA!!! GROZI TO ZATARCIEM SILNIKA!!
    skoro nie odpala a akumulator był odłączony moze ma immobilaiser i po prostu musisz go włączyc bo to zazwyczaj odcina zapłon...przejrzyj wszystko i do jazdy!
    ehp02
    Level 11  
    wojtekryba wrote:
    wylacznika awaryjnego nie ma,odpalać bez oleju nie wolno ale i to nie zablokuje zapłonu.

była to nieświadoma próba odpalenia bez oleju i myślałem że jest powodem zablokowania zapłonu

Dodano po 9 [minuty]:

sobi2004 wrote:
    Bez oleju absolutnie NIE WOLNO ODPALAC AUTA!!! GROZI TO ZATARCIEM SILNIKA!!
    skoro nie odpala a akumulator był odłączony moze ma immobilaiser i po prostu musisz go włączyc bo to zazwyczaj odcina zapłon...przejrzyj wszystko i do jazdy!

immobilaiser jest odblokowywany przez włożenie kluczyka do stacyjki ja tak to rozumie-kontrolka z kluczykiem gaśnie
    NitroMCZ
    Level 15  
    co to znaczy ze podano 12v na krotko,bo nie kumam?
    ehp02
    Level 11  
    NitroMCZ wrote:
    co to znaczy ze podano 12v na krotko,bo nie kumam?
    z tego co widziałem to facet kablem podał 12v od plusa aku w okolice pompy wtryskowej nie wiem dokładnie gdzie bo ja odpalałem auto kluczykiem po takim bajpasie
    pawelekopal
    Level 7  
    Witam

Skoda Octavia 2 1.6
    Nie odpala
    Nowy akumulator
    Nowy rozrusznik
    Pali na krótko po podania napięcia na automat rozrusznika

Czy macie schemat bezpieczników i przekaźników pod maską i pod kierownicą. Który przekaźnik odpowiedzialny jest za podanie napięcia na rozrusznik? Gdzie dalej szukać? Chce sprawdzić wszystko po drodze zanim będę szukał problemu w kostce stacyjki.

Dziękuję