Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm FREEWAY

Grzegorzxxx 26 Jul 2006 23:00 3118 18
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    Witam!!Pierwszy raz zakladam alarm i odrazu mam prosbe o pomoc:)Chodzi o alarm FREEWAY , mam problem z podlonczeniem czujnikow w drzwiach bo niby do centralki podlancza sie jakis plus z tamtad i minus ale przeciez wylącznik w drzwiach jest jeden,jak to podlonczyc:)To sam dotyczy syreny gdyz mam z wlasnym zasilaniem sa 4 kabelki czerwony, czarny, bialy, niebieski :czy do zasilania podlancza sie tylko czerwony czarny a bialy to wyzwalanie plusem z centralki i niebieski wtedy nie podlancza sie nigdzie(czy tez do masy),I nie bardzo rozumiem podlonczenia odciecia zaplonu przez ten przekaznik wedlug schematu, bo teraz styki do ktorych podlancza sie odciecie przy niewzbudzonym przekazniku sa zwarte czyli jak przekrece stacyjke to sie rozlonczą to wtedy bedzie raczej lipa,moze mam kiepski schemat lub zle mysle:((Prosze o jakakolwiek podpowiedz:))
  • Helpful post
    xwit
    Level 33  
    Wiesz co,ty nie wiesz nic.Pytasz się o wszystko.A tak po drugie to jeśli pytasz o takie rzeczy co ma każdy alarm to nie podaj nazwy alarmu tylko jaki to samochód.Marka,model,rok i silnik.Moja rada jedź do jakiegoś warsztatu lub zleć to komuś kto wie gdzie jest plus i minus bo późniejsze naprawy tego co możesz popsuć mogą przewyższyć oszczędności.A nie napiszemy ci gdzie i jak się wpiąć bo jeśli nawet to zrobimy to nie wiem czy to znajdziesz w samochodzie.Ale próbuj może się uda.
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    Dzieki za taka pomoc:)Moze tez nic nie wiesz.Zadalem proste pytanie wlasnie o takie rzeczy jak ma kazdy alarm to po co ci dane auta zreszta mam wszystko wypisane oprocz syreny ktora dokupilem osobno i z tym przekaznikiem sa jakies jaja na schemacie i to pytanie jest kierowane do posiadaczy takiego modelu alarmu!!!!
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    Ale wy dwaj jestescie mądrzy jak cholera dalej nie uzyskalem odpowiedzi na moje proste pytanie, za to obelgi to ok:)Poprostu umiecie tylko obrazac ludzi i nic wiecej po drugie nie jestem zadnym dyletantem.Chyba napisalem ze montuje pierwszy raz alarm nie pisalem ze nie znam sie kompletnie na elektronice,gosciu tylko chcialem sie upewnic zeby czegos nie spieprzyc ale oczywiscie wy jestescie mądrzejsi!!Dziekuje za pomoc!!A szmalcem to sobie sam posmaroj i nie obrazaj tutaj ludzi jesli jestes niewychowany to nie pisz na forach!!
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    xwit
    Level 33  
    Pytasz się o podstawowe rzeczy.Co z tego człowieku jak ci powiemy a ty tego nie znajdziesz w samochodzie.Bo to by je namierzyć w samochodzie to jest największy problem.A co chodzi by podawać model samochodu to powiedz mi czy jest jakaś różnica między cienkim '94 a mietkiem E-classe '03?Jak nie to podłącz sobie sam ten alarm.A zdradź nam tą wielką tajemnicę co to za auto.Bo to może jakiś najnowszy model o którym my nie mamy pojęcia.
  • Helpful post
    MARKY266
    Level 16  
    Witam!

Niestety nie podałeś w jakim samochodzie masz zamiar podłączyć alarm.
    Pod drugie Freeway-no cóż tam raczej nie uraczysz jakośći ,ponieważ
    z tym alarmem są problemy,po trzecie zarówno Norbert S jak i Xvit to osoby,które dysponują bardzo duża wiedzą (sami mi wielkorotnie pomagali)więc nie powinieneś ich obrażać.

Reasumując napisz jaki samochód,rocznik,pojemność wtedy coś Ci się odpisze.

Pozdrawiam
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    W samochodzie wiem mniej wiecej jak to popodlanczac, poniewaz sciagnolem opis z netu dokladnie co do jakiego przewodu ma byc podpiete.Jest to bravo.1.8GT z 97 roku,tylko nierozumiem o co chodzi z krancowkami w drzwiach bo wedlug schematu mam to podlaczyc do plusa i minusa w nich.Z syrena juz sobie prawie poradzilem podlonczylem plus czerwony minus czarny (zasilanie)I dodatkowo mam bialy i niebieski kabelek czyli wyzwolenie na alarmie mam plusem wiec chyba tylko podlanczam ten bialy ale tego nie bylem do konca pewien czy niebieski wtedy zostaje zaizolowany i zostawiony.A zprzekaznikiem jest taki klopot ze na schemacie jest w polozeniu jalowym rozwarty miedzy koncowkami do podlonczenia np zaplonu a po zmierzeniu wiem ze sa zwarte wiec o to mi chodzilo.Alarm wiem ze nie jest najlepszy zreszta dostalem go rok temu i tyle zwlekalem ale postanowilem go zalozyc bo chodzi mi bardziej o centralny niz o samo zabezpieczenie;)Sory ze sie unioslem ale jakes pojecie mam moze blade ale tak sie nie pisze.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    xwit
    Level 33  
    Tylko co do przekaźnika zobacz czy na wyjściu z alarmu na przekaźnik jaki masz sygnał.Czy pojawia się tam impuls masy czy ginie.Bo żeby nie wyszło tak,że po załączeniu zapłonu rozwiera a zwiera po załączeniu alarmu.Nie wiem jak jest w tym alarmie.Zobacz.
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    ok ,Tak zrobie wlasnie na schemacie alarmu jest niby ze do 86 podlanczam +12 po stacyjce, 85 przekaznik blokady(-), i wlasnie z drugiej strony 30 to stacyjka 87a np rozrusznik.i wlasnie w spoczynku te dwa 30+87a sa teraz zwarte.I zastanawialem sie czy po przekreceniu stacyjki wedlug tego schematu gdybym podlonczyl to sie nie rozlonczy i wtedy nie odpale.Bo jest tez 87 i z tamtym by wtedy sie raczej dzialalo i dlatego mialem taki metlik:)Sorki za klopot!
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    ok:)Dzieki!!
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    Mam jeszcze jedno pytanko o krancowki w drzwiach,w opisie do brawo mam ze alarm mam podlonczyc do bialo czerwonego przewodu wychodzacego wlasnie od nich tylko kiedy mierzylem napiecia na nim to przy wylonczonej lampie oswietlenia w srodku kabiny jest na nim zero przy zamknietych drzwiach jak i otwartych natomiast przy wlonczonej lampie przy zamknietych jest 12v przy otwartych 0. Czy tym wogole sie nie sugerowac i podlonczyc jako masowy do minusowego wejcia alarmu,tak jak pisaliscie wczesniejze w bravie tak wyzwalane sa.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    ok:)Bedzie git:)

Dodano po 2 [godziny] 28 [minuty]:

Kurde jednak nie jest jeszcze git:(Podlonczylem wszystko i jest ok ale niestety nie poradzilem sobie z kierunkowskazami,nie wiem zabardzo jak je znalezc, w opisie mam ze to ma byc niby bialy przewod i niebiesko bialy(niebiesko czarny)Tylko niemoge ich namierzyc.Jak to najprosciej znalezc.Miernikiem znalazlem jakis przewod na ktorym pulsuje napiecie w czsie ich dzialania wlasnie niebiesko czarny jednak jak sprawdzic czy to ten?Sorki ze tyle zawracam glowe!
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    Zamki drzwi ok:)Juz gra tylko wlasnie mecze sie z tymi migaczami.Zaraz to ide zrobic do konca,moze zadziala wreszcie.

Dodano po 55 [minuty]:

Wszystko ok tylko znalazlem 2 niebiesko czarne przewody od kierunkowskazow i 2 niebieskie ,1 niebiesko czarny niebieski strona lewa i to samo prawa.Jak to teraz polaczy ziwerac raczej tego nie moge.W komplecie z alarmem mam rozgalezeinie z diodami z jdenego na 2 przewody i teraz znowu klopot:(

Dodano po 4 [godziny] 14 [minuty]:

Niewazne:)Podlonczylem tak jak na początku myslalem i wszystko jest ok:))DZiala jak zloto:)Dziekuje za pomoc!!