Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia Combi - Moduł komfortu

juzek 27 Jul 2006 04:52 37532 5
e-mierniki
    juzek
    Level 11  
    Witam,

czy ktoś może wie gdzie fizycznie umiejscowiony jest moduł komfortu w Skodzie Octavii Combi z 2001 roku, cobym nie musiał szukać po omacku wszędzie ??

Z góry dziękuje
    Bartłomiej Jóźwiak
  • e-mierniki
  • Helpful post
    piter_ok1
    Level 18  
    Po lewej stronie kolumny kierowniczej widoczny po ściągnięciu tego dużego plastiku nad nogami kierowcy. Żeby wyciągnąś przełącznik świateł pod którym też jest śróbka trzeba go wcisnąś w pozycji wyłączony i przekręcić na światła pozycyjne i wyciągnąć. Tak pozatym co ci sie dzieje, bo np szybami lusterkami i centralnym sterują pośrednio moduły przy silniczkach w każdych drzwiach.
  • e-mierniki
    juzek
    Level 11  
    Witam ponownie.

Po pierwsze dzięki za szybki instruktaż zdjęcia tego plastyku, bo bym pewnie walczył trochę na siłę, a tak poszło bez boleśnie :)

Po dwa - nie, nie ma problemu z centralnym, szybami, lusterkami - poprostu mój moduł komfortu jest bez odbiornika centralnego zamka więc sobie wymyśliłem że kupie (i kupiłem) takowy i podmienie, a potem kupie sobie kluczyki scyzoryki i wprogramuje.
    No i po zdjęciu plastyku moim oczom ukazał się alarm założony przez polaków w salonie. Alarm jest przypięty trytytką - to nie problem, ale reszta - wszystkie kable są poprostu poskręcane z instalacją i pozaklejane taśmą izolującą - załamka - jak już wszystko zrobię to pójdzie do wycięcia.

No ale teraz do mojej podmianki.
    Mam zamontowany moduł 1J0 959 799 Q (ZM-min 5DK) jak się dziś okazało z jedną wtyczką.
    Kupiłem moduł 1J0 959 799 AH (ZM-max 5DK) z dwiema wtyczkami.
    No i oczywiście sobie pomyślałem żeby po prostu to podłączyć, ale niestety wtyczka pomiędzy tymi dwoma rodzajami się różni i się nie da podłączyć.

Nie posiadam niestety jeszcze ETKI Skody mojego autka i niestety kupowałem w ciemno pytając sprzedającego który był super przekonany że to napewno to bo już komuś też sprzedał.

Czy ktoś wie może jaki moduł powinienem zakupić - dokładnie z literkami na końcu tak żeby miał odbiornik pilotów centralnego zamka ??
    Jaka jest różnica pomiędzy modułami z jedną, dwiema a widziałem i z trzema wtyczkami ??

U mnie po odpięciu modułu od auta zamki działają normalnie, szyby też. Jedyne co zgasła lampka na podsufitce - czy to pudełko jest tylko do tego ??
    [/url]
    piter_ok1
    Level 18  
    Sprubuje pomóc jak dotre do pracy, w skodzie są dwa rodzaje kluczy z pilotem: scyzoryk i ten malutki pilot półokrągły one pracują na różnych częstotliwościach i mają inne moduły.
    juzek
    Level 11  
    Co do jednego się myliłem - szyby elektryczne nie dają się otworzyć bez modułu komfortu ze środka - z konsolki na drzwiach - jedynie mogę je otworzyć wszystkie naraz z klucza w drzwiach.
    Same się również zamykają jak się zamknie samochód.

Czyli te funkcje akurat nie pochodzą z modułu komfortu, a pewnie z wewnętrznych funkcji wykonawczych sterowników.
    2287wojtek
    Level 2  
    Witam
    Podepnę się trochę do tematu bo moje podejrzenie leży też trochę przy module komfortu.
    Mam problem z centralnym zamkiem w mojej oktavi I 2004r. Otwierając z kluczyka wszystkie drzwi otwierają się i zamykają, Natomiast otwierając z pilota nie działają drzwi kierowcy. Kupiłem nowy zamek i sytuacja jest identyczna. Zacząłem szukać w wiązce i zauważyłem nadcięte dwa przewody więc je zaizolowałem (świadczy to że skoro te były uszkodzone to i inne mogą). Gdzieś w necie znalazłem że za otwieranie i zamykanie odpowiadają piny 1 i 2. Podpinając na krótko zamek pod te piny widać reakcję zamka, po wpięciu kostki i zamknięciu z pilota NIC. Podłączając miernik pod te piny nie mam żadnego skoku napięcia. Dodam jeszcze że wszystko inne działa: domykanie szyb, kierunkowskazy, na wyświetlaczu licznika widać że drzwi są otwarte i zamknięte. Postanowiłem zapytać tu bo rozbierać całą wiązkę mi się nie uśmiecha a może ja też coś źle robię. Pomyślałem że dobiorę się do modułu komfortu i tam sprawdzę czy z niego wychodzi sygnał na zamek. Dodam tylko że nie znam historii tej usterki bo kupiłem samochód z obecnym stanem rzeczy. Bardzo proszę o podpowiedzi