Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia Combi - Moduł komfortu

juzek 27 Lip 2006 04:52 26084 4
  • #1 27 Lip 2006 04:52
    juzek
    Poziom 10  

Witam,

czy ktoś może wie gdzie fizycznie umiejscowiony jest moduł komfortu w Skodzie Octavii Combi z 2001 roku, cobym nie musiał szukać po omacku wszędzie ??

Z góry dziękuje
    Bartłomiej Jóźwiak

1 4
  • Pomocny post
    #2 27 Lip 2006 07:16
    piter_ok1
    Poziom 18  

Po lewej stronie kolumny kierowniczej widoczny po ściągnięciu tego dużego plastiku nad nogami kierowcy. Żeby wyciągnąś przełącznik świateł pod którym też jest śróbka trzeba go wcisnąś w pozycji wyłączony i przekręcić na światła pozycyjne i wyciągnąć. Tak pozatym co ci sie dzieje, bo np szybami lusterkami i centralnym sterują pośrednio moduły przy silniczkach w każdych drzwiach.

2
  • #3 27 Lip 2006 20:59
    juzek
    Poziom 10  

Witam ponownie.

Po pierwsze dzięki za szybki instruktaż zdjęcia tego plastyku, bo bym pewnie walczył trochę na siłę, a tak poszło bez boleśnie :)

Po dwa - nie, nie ma problemu z centralnym, szybami, lusterkami - poprostu mój moduł komfortu jest bez odbiornika centralnego zamka więc sobie wymyśliłem że kupie (i kupiłem) takowy i podmienie, a potem kupie sobie kluczyki scyzoryki i wprogramuje.
    No i po zdjęciu plastyku moim oczom ukazał się alarm założony przez polaków w salonie. Alarm jest przypięty trytytką - to nie problem, ale reszta - wszystkie kable są poprostu poskręcane z instalacją i pozaklejane taśmą izolującą - załamka - jak już wszystko zrobię to pójdzie do wycięcia.

No ale teraz do mojej podmianki.
    Mam zamontowany moduł 1J0 959 799 Q (ZM-min 5DK) jak się dziś okazało z jedną wtyczką.
    Kupiłem moduł 1J0 959 799 AH (ZM-max 5DK) z dwiema wtyczkami.
    No i oczywiście sobie pomyślałem żeby po prostu to podłączyć, ale niestety wtyczka pomiędzy tymi dwoma rodzajami się różni i się nie da podłączyć.

Nie posiadam niestety jeszcze ETKI Skody mojego autka i niestety kupowałem w ciemno pytając sprzedającego który był super przekonany że to napewno to bo już komuś też sprzedał.

Czy ktoś wie może jaki moduł powinienem zakupić - dokładnie z literkami na końcu tak żeby miał odbiornik pilotów centralnego zamka ??
    Jaka jest różnica pomiędzy modułami z jedną, dwiema a widziałem i z trzema wtyczkami ??

U mnie po odpięciu modułu od auta zamki działają normalnie, szyby też. Jedyne co zgasła lampka na podsufitce - czy to pudełko jest tylko do tego ??
    [/url]

3
  • #4 28 Lip 2006 06:48
    piter_ok1
    Poziom 18  

Sprubuje pomóc jak dotre do pracy, w skodzie są dwa rodzaje kluczy z pilotem: scyzoryk i ten malutki pilot półokrągły one pracują na różnych częstotliwościach i mają inne moduły.

1
  • #5 28 Lip 2006 10:23
    juzek
    Poziom 10  

Co do jednego się myliłem - szyby elektryczne nie dają się otworzyć bez modułu komfortu ze środka - z konsolki na drzwiach - jedynie mogę je otworzyć wszystkie naraz z klucza w drzwiach.
    Same się również zamykają jak się zamknie samochód.

Czyli te funkcje akurat nie pochodzą z modułu komfortu, a pewnie z wewnętrznych funkcji wykonawczych sterowników.

0