Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iiyama AS4314UT monitor LCD 17'' - jasny pasek na ekranie .

27 Lip 2006 16:49 2197 5
  • Poziom 12  
    Witam mam problem z monitorem Iiyama model AS4314UT 17'' taki jak widać na zdjęciu . Jakieś kilka tygodni temu pojawił się jasny pasek . Widać go najlepiej na czarnym tle , ale tez na czerwonym , niebieski i trochę na zielonym. Pasek jest jednakowej szerokości na całej długości ma szerokość około 33,5 mm . Co może być przyczyną tego paska ? Mam zamiar go rozebrać , ale nie mam żandego schematu ani service manuala :(
  • Poziom 23  
    Witam ! przyczyną pojawienia się tego paska może być uszkodzona matryca!

Dodano po 2 [minuty]:

Czy po podłączeniu ygnału wideo w miejscu tego paska jest obraz ,czy też jest tylko czarny pasek???
  • Poziom 12  
    Przepraszam , że się pytam ale co masz na myśli sygnał video ? Chodzi ci o odtwarzanie filmów video na komputerze za pmocą np. windows media player - to wtedy jest bez zmian . Czy jakieś źródło sygnału video z zewnatrz , co raczej jest niemożliwe bo nie ma takich wejść ?
  • Poziom 11  
    Chodzi o odłączenie kabla sygnałowego łączącego monitor z wyjściem karty graficznej. Wypnij go (najlepiej przy wyłączonym kompie) i zobacz, czy efekt jest taki sam.
  • Poziom 23  
    Dzięki Jaru79 za sprecyzowanie! Przepraszam chodziło mi o sygnał z komputera konretnie z grafy
  • Poziom 12  
    Tak niestety jest pasek wówczas , kiedy monitor jest odłączony od karty graficznej komputera . Sprawdzałem go również na innym komputerze , więc przyczyną jest coś w monitorze .