Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy istnieją książki typu "Sam naprawiam telewizor"

28 Lip 2006 11:58 3058 3
  • Poziom 13  
    Jest wiele książek samochodowych typu "sam naprawiam" dla amatorów. Chciałbym się dowiedzieć czy są tego typu książki z dziedziny elektroniki. Tak, żeby była opisana budowa np. telewizora, monitora czy wideo, jakie funkcje pełnią poszczególne podzespoły, jak przeprowadzić samodzielnie jakieś prostsze naprawy, regulacje. Po prostu dużo wiedzy praktycznej, bez zbędnej teorii(bez której się oczywiście nie obędzie). Proszę o jakieś tytuły lub linki do wersji elektronicznych.
  • Poziom 21  
    Witam, z tego co pamiętam to widziałem kiedyś taką książke "Tory fonii w odbiornikach tv" czy coś takiego,ale autora nie pamiętam. Z chęcią też bym poczytał takie książki o naprawie TV.
  • Spec od Falowników
    Była taka książka formatu A4 albo i większa, autor chyba Bogdan Sosiński, w tytule coś o naprawach TV, i omówiona budowa TV - od lampiaków cz-b do Veli i Rubina. Podstawy się nie zmieniły, choć dziś realizacja to jeden scalak.
    Z nowszych to książki "Serwisu Elektroniki" - również zorientowane na praktyczne przykłady, zarazem katalogi elementów.

EDIT:
    Przepraszam, chodziło mi właśnie o Witkowskiego. Dziś to już muzealna technika.
  • Poziom 28  
    Ja jestem w posiadaniy książek o naprawach OTV i są to:
    "Telewizory, naprawa odbiorników telewizyjnych" Leopold B. Witkowski (szczegółowe opisy naprawy Vela202/203, Junost, Libra, T-6151, Neptun625, Rubin, Sony KV1820,
    "Odbiorniki TV" (opisy Durer, Orion 53-T-816, Belweder, Turkus, Wawel, Szmaragd, Record 2/4, Lotos, Tesla 4211 U-1, Alba-Regia) K. Lewiński, J. Kniołek
    "Telewizja w pytaniach i odpowiedziech" nie pamiętam autora.
    Tak więc są takie książki Panowie :)