Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mondeo pali cewkę zapłonową

28 Lip 2006 13:01 2157 7
  • Poziom 9  
    mam problem mondeo 93 1,8 na gazie... spalił mi już 3 cewki zapłonowe...uszkadza je w ten sposób że na dwóch cylindrach nie ma iskry... problem występuje podczas jazdy na trasie, jeżdżąc po mieście wszystko w porządku... na jednej z tych cewek miałem efekt taki że po przejechaniu kilku nieraz kilkunastu km wyłączał iskrę na dwóch cylindrach po kilkunastu minutach załączał i można było jechac dalej, ale w końcu i ona się rozłączyła na stałe... podmieniałem komputer ale efekt taki sam.. stoi autko u mechanika elektryka i ma to niby zrobić ale chciałem się poznać inne opinie, może ktoś spotkał się z takim uszkodzeniem lub może zna się na tym i mi coś doradzi...
  • Poziom 34  
    Za uboga mieszanka na gazie.
  • Poziom 9  
    niestety ale chyba to nie jest to, bo przy spaleniu drugiej cewki odłączyłem elektrycznie całą instalację gazową i jeździłem na benzynce i niestety stało się to samo. Ale faktycznie mogło się od tego zacząć, tylk ociekawe co mogło się uszkodzić. Tak więc temat otwarty.
  • Poziom 31  
    Instalacja sprawdzona?Może przetarł się jeden przewód kluczujący cewkę.Trochę dziwne te objawy.
  • Poziom 9  
    Ja już nie zdążyłem sprawdzić przewodów. Ciekawi mnie jeszcze jedno czy to nie wina świec. W jednym sklepie powiedzieli mi że muszą byc oryginalne, bo mają w sobie rezystor. Oczywiście o takie w sklepie poprosiłem i wymieniłem, koszt 1 szt. to 40zł i właśnie to zaczęło się też po tym. Jak ktoś wie coś na temat świeć czy można je sprawdzić bez kupowania nowych to też proszę o wypowiedź. Przewody wysokiego też nowe. Czy to może być wina czujnika położenia wału albo wałków rozrządu?
  • Poziom 22  
    cewka ma 2 uzwojenia. Zmierz które Ci nawaliło - to trochę ułatwi poszukiwania usterki :)
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Czy pada cewka zawsze na 1 i 4 cylindrze?
  • Poziom 9  
    tak mi się wydaje zawsze to były cylindry zewnętrzne