Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit windows xp, sieć radiowa.

bobeke 28 Lip 2006 15:51 1937 4
 • #1 28 Lip 2006 15:51
  bobeke
  Poziom 15  

  Cześć.
  Ja mam taki mały problem i pytanko.
  Ja wraz z kolegą mamy system XP, mamy net (radiówka) i należymy do tego samego dawcy internetu. A moje pytanie to : Aby połączyć się z moim kompem od kompa mojego kolegi w opcji "ZDALNY PULPIT" jest wymagane żeby w moim otoczeniu sieciowym (po otwarciu Moje miejsce sieciowe) był np mój komputer i kolegi? Bo problem w tym ze nie mam mojego miejsca sieciowego (nie znajdują sie żadne komputery w otoczeniu sieciowym) a chce sterować moim kompem z komputera kolegi.
  Bardzo prosze o wytumaczenie jak to jest z tym otoczeniem.

  P.S
  Aha ja mam na kompie udostępnianie tak jak ma być, czyli zezwala na połączenie PULPITU ZDALNEGO

  0 4
 • Pomocny post
  #2 28 Lip 2006 17:09
  el_beton
  Poziom 14  

  Nie jest wymagane tym bardziej że sieć w XP działa tak jak chce.

  Najlepiej po prostu podać IP komputera z którym się łaczymy ręcznie wpisując, a nie przez przeglądaj (jeśli go tam nie widać) już w samej aplikacji pulpitu zdalnego. Zakładam jeśli to ten sam dostawca macie adresację sieci lokalnej np. 192.168.x.x lub 10.0.x.x przyczym każdy ma inne końcówki adresu IP w sieci lokalnej to chodzi o taki właśnie adres komputera z którym chcesz sie połaczyć.

  Może być też tak że dostawca blokuje ruch w obrębie WLANa więc komputery w sieci lokalnej nie widzą się po swoich adresach IP (ale raczej rzadko) jeśli tak jest to połączenie nie wyjdzie.

  Najlepiej jeśli oba lub chociaż jeden z tych komputerów mają adresy IP zewnętrzne, więc łącząc się podajemy zewnętrzne IP komputera z którym się łączymy i już. Wada że w takim rozwiązaniu ruch wychodzi poza sieć lokalną i transfery są ograniczane przez ustawienia routera zgodnie z predkościami ustawionymi dla poszczególnych abonentów. W samej sieci lokalnej powinno chulać z prędkością maksymalną jaką da sie osiągnąć oczywiście jeśli nie ma innego ruchu na tej sieci w tym samym czasie.

  Noi jeszcze pamiętać o tym że komp do którego sdię łączymy musi mieć jakieś konto z ustawionym hasłem.

  ....
  Chyba że jeszcze olać dostawce i skonfigurować swoje radiowki tak żeby się łaczyły miedzy sobą - wtedy mozna robic co sie chce, ustawić swoje IP po których na pewno pulpit zadziała bez problemu. Wada nie ma połaczenia z netem od dostawcy :D

  0
 • #3 28 Lip 2006 18:40
  bobeke
  Poziom 15  

  yyy......... coś pisałeś ze można skonfigurować swoje radiówki między sobą. Ja pierwsze łysze o takim czymś. Jak to się robi? i czy po zrobieniu takiego myka będzie możliwość kożystanie z internetu?

  0
 • #4 28 Lip 2006 19:22
  Bynio
  Poziom 16  

  Proponuję zrezgnować ze zdalnego pulpitu i skorzystać z Ultr@VNC. Prostsze w konfiguracji, wpisujesz IP i pulpit zdalny działa. Po zainstaliwaniu HOOK driver uzyskujesz ok 30klatek/s więc praktycznie płynne odwzorowanie zależne jedynie od opóźnień w sieci. Jeśli możesz pingować komputer kolegi to Ultr@VNC również będzie mogło się podłączyć (byleby port 5900 lub inny który sobie wpiszesz był otwarty). Jedyny problem - ale to praktycznie każde oprogramowanie tego typu ma - to nie można sobie w ten sposób pooglądać np filmu w media playerze. Można uzyskać obraz, ale przy 2-3 klatkach/s.

  0
 • Pomocny post
  #5 28 Lip 2006 23:11
  el_beton
  Poziom 14  

  Jeśli chcesz połączyć 2 kompy radiówkami jest to możliwe. Tak jak pisałem w takim przypadku "Wada nie ma połaczenia z netem od dostawcy".

  Aby połączyć się dwoma radiówkami po pierwsze muszą sie widzieć obydwie antenki tych radiówek.
  Po drugie jedną radiówke ustawiasz jako Acces Point - róznie sie to u różnych producentów może nazywać ale spotykałem się przeważnie z trybem Infrastructure - wtedy jedna karta robi za accespointa a druga za klienta i się łaczy z tą pierwszą jako client.

  Sytuacja kiedy obie radiówki są ze sobą połaczone i dodatkowo jest Internet od dostawcy radiowego też jest mozliwe, ale tylko wtedy gdy jedna z radiówek dałoby się ustawić w tryb AP Reapeater albo Wireless Bridge. Wtedy komp z tak ustawioną radiówką może się łączyć jednocześnie z dostawcą Internetu i z drugim kompem jako klientem jednocześnie przesyłając temu klientowi sysgnał od dostawcy Internetu. Ale taką opcję spotkałem tylko w urządzeniach SparkLan.

  0