Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wykrywacz TS-75 problem- proszę o pomoc.

28 Lip 2006 20:23 3456 4
  • Poziom 10  
    Witam! (nie wiem czy w dobrym dziale pisze, jesli w zlym to przepraszam za zaśmiecanie, ale o prosze o odpowiedz na moje pytanie)

Zakupiłem zwykły wykrywacz metalu i napięcia TS-75 i według mnie jest uszkodzony ponieważ gdy przyłożę do ściany gdzie biegną kable cały czas pika (oddźwięk klikania :) ) nawet w odległości 1 metra od przewodów ( w specyfikacji od wylrywacza jest napisane, że wykrywa przewody pod napięciem do 4 cm). W miejscach w ktorych pika nie ma przewodów ani metali.

Pozatym gdy dam na max pokrętło zaczyna sam (nie przyłożony do niczego pikac) tak jak by wykrył metal (mimo iż trzymam go w powietrzu z dala od przewodów i innych metali).

przy przyłożę jednak do kabla od przedłużacza zaczyna pikac mniej wiecej z odległości 4 cm ( wtedy wygląda na sprawny) ale jak przyłoże do ściany pika prawie wszędzie.

wykrywacz TS-75 problem- proszę o pomoc.

Remontuję mieszkanie i taki detektor w sumie do niczego mi potrzebny bo jeśli chciałbym wierzyc w to co wykrywa to wychodzi na to, że ściany są z kabli zrobione :)

Kupilem go dzisiaj dlatego tez moge jeszcze reklamowac, ale byc moze ja cos zle robie i dlatego tak się dzieje.

Z góry dziękuję.[/img]
  • Poziom 17  
    A instrukcji obsługi nie ma? Jeżeli jest to powinno być wszystko wyszczególnione jak powinien sie zachowywać. A jeżeli nie ma to i tak bym oddał. Niech ci w sklepie zademonstrują, że jest sprawny.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Jest instrukcja obsługi, ale zrobiłem wszystko to co tam napisali. Także chyba uszkodzony, a że kupowałem na allegro - więc będzie ciężko z zademonstrowaniem działania.

Niby pieniądze małe, ale potrzebny jest. I potrzebne jest dokładne znalezienie przewodów, a nie tak jak ten wykrywa, że praktycznie w całej ścianie sa kable.

Ponieważ robię remont rozkułem troche ściany i nie ma tam kabli akurat w tych miejscach co tym wykrywaczem przejechałem :)
  • Poziom 10  
    mam taki sam, przełącznik ustaw na wykrywanie kabli bodajże „v” odsuń go od źródeł zasilania nie możesz dotykać ręką podłączonych wiertarek itp. Następnie potęcjometrem ustaw go na granicy załączenia wykrywania i zbliż do ściany jak zacznie migać i piszczeć zmniejszaj potęcjometrem czułość Az znajdziesz Się nad samym przewodem. To samo z metalami.mam taki sam, przełącznik ustaw na wykrywanie kabli bodajże „v” odsuń go od źródeł zasilania nie możesz dotykać ręką podłączonych wiertarek itp. Następnie potęcjometrem ustaw go na granicy załączenia wykrywania i zbliż do ściany jak zacznie migać i piszczeć zmniejszaj potęcjometrem czułość Az znajdziesz Się nad samym przewodem. To samo z metalami.
  • Poziom 1  
    Po pierwsze..zdejmij obrączkę i nie wymagaj zbyt wiele od wykrywacza za 2dychy Pozdrawiam:D