Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm i czujka ruchu włączająca światło jednocześnie

mikl 28 Jul 2006 21:49 2121 3
Optex
 • #1
  mikl
  Level 11  
  Witam,

  Mam centralkę alarmową DSC, kilkanaście czujek ruchu, chciałbym wykorzystać czujki do włączania światła w pomieszczeniach,

  Oto jakie podjąłem działania:

  Zakupiłem wyjścia do centralki, działało pięknie tyle że po wykryciu ruchu na wyjściu modułu stan zmieniał się po ok. 2 sec, to rozwiązanie odpada za duże opóźnienie. Czy da się przyśpieszyć centralkę tak aby na wyj sygnał pojawiał się w tym samym czasie co wykrycie ruchu? Czy centralki poprostu tak mają ??

  Drugi pomysł polegał na wpięciu transoptora na linie parametryczną - niestety centralka wykrywała sabotaż więc się poddałem :(

  W czujnikach ruchu przekaźnik ma tylko 2 wyprowadzenia COM i NC (Nie ma NO)

  Jak wpiąć się w linię parametryczną najlepiej w centralce (w szafie z płytą główną ) aby nie zaburzyć działania alarmu i mieć sygnał którym moge podsterować transoptor ?

  W czujkach ruchu są rezystory 5Kohm do sabotażu i ruchu)

  Dziękują za wszelkie wskazówki
 • Optex
 • #2
  Gesso
  Level 12  
  Moze by zastosowac jakis przekaznik ktory po zadzialaniu czujki zwieral styk do oswietlenia
 • Optex
 • #3
  mikl
  Level 11  
  Tak oczywiście przekaźnikiem, chodzi tylko o to jak z lini idącej do czujki wyciągnąć informacje że jest ruch przy tym jej nie uszkadzając (tak aby alarm nie wykrywał sabotarzu itd)
 • #4
  rgb
  Level 28  
  Zapoznaj się z nastepującym linkiem http://www.trebor.com.pl/kx15dd.htm znajdziesz tam czujkę z wyborem NC/NO i parametryzowaniem z wbudowanymi rezystorami .
  Natomiast jak chcesz rozwiązać po wpięciu w linie alarmową blokowanie działania oświetlenia w czasie gdy centrala bedzie w stanie rozbrojenia?
  działanie modułu PGM(wyjściowego pozwala na rozróżnienie uzbrojona/rozbrojona)i tym samym blokadę działania w stanie rozbrojenia.
  pod tym linkiem http://www.arpol.pl/plikget.php?pl_id=532 znajdziesz czujkę zewnętrzną z wyjściem do centrali alarmowej oraz do sterowania np. oświetleniem z regulaownym czasem -nie rozwiązuje to Twojego problemu ,ale informacja może Ci sie przydać w poszukiwaniu rozwiązania.