Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zamek szyfrowy - podłączenie

28 Lip 2006 22:44 1908 7
  • Poziom 22  
    Witam zrobiłem zamek szyfrowy ten 2-gi http://www.elektroda.net/dla_domu/zamekszyfrowy.html
    Ale jest on dla mnie jakis dziwny zastosowałem przekażnik jakis 10A12Vdc(i chyba coś w środku na nim pisałco chyba 400ohm) cos takiego. Czyli rozumiem ze przez przekaznik moge dac prąd 12 Vmax i max 10A . Podłacznczam silniczek od malutkiej zabawki "zwyskły silniczek" i z opisu wynika prze przekaźnik powinien działac przez 4 sekundy a silnik keci sie przez 0,5 s. Ledwo co sie przekręci wyglada to tak ze jak przekaźnik sie "przełaczy" i poczuje opór to odrazu sie wyłacza ale pusci trosze prądu który wystarcza zeby ledwo co wprawic w ruch silnik ale potem natychmiast sie wyłacza. Jak odłącze silnik to słychac ze działa to ale inaczej po wpisaniu jakiegos tam kodu przekaźnik przełacza sie "co słychac" i po ok. 2s znowu sie przełacza(wraca do pierwotnego stanu). nie wiem o co chodzi prąd dawałem z aku 12V4A (naładowane na maxa tak ze nie ma możliwości słabego akumulatora:!:) tylko jak zacząłem cos tam kable przełączac na tym przekaźniku to cos sie stało bo nie dizała ani tak ani tak. Czy mógł sie spali czy coś czy to może układ poszedł:?:
    Jak by mógł by mi ktos narysowac na tym schemacie co ja tak wogóle mam podłaczy do tego przekaźnika tam są jakieś 3 wyjscia nie mam zielonego pojęcia podłaczałem to na chybił trafił. Pierwszy raz sie spotykam z przekaźnikami.
  • Poziom 38  
    wyjsciami si e nie przejmuj ten przekaznik sie przelacza czy nie bo jesli nie to... (nie moge z tego opisu wywnioskowac)sprawdz na poczatek tranzystor sterujacy przekaznikiem moze zrobiles zwarcie i on polecial
  • Poziom 22  
    sprawdze czy moge w razie czego zastapic bc515 zastapic bc547 :?:
    zakładamy ze poszedł ten tranzystor i go wymieniłem ale w dalszaym ciagu nie rozumiem dlaczego ten silnik nie kreci sie 4s tylko ledwo co sie ruszy :?:

Dodano po 4 [godziny] 37 [minuty]:

wymieniłem bc238 i nic martwy zmieniłem ukłda z cd4022 na cd4017 nic. sprawdziłem czy wszystkie kable są prawd\idłowo podłaczone ,czy nie ma zwarć, czy kod jest prawidłowy i czy jest prawidłowo podłaczony wszystko jest ok. Dla mnie to cos chyba z przekaźnikiem ablo z tranzystorem bc 517 ale jego wymieniałem na bc547 bo ludzie mówili ze i taki może być. Ale nic wszystko martwe. Bardzo proszę narysujcie mi co sie podłącza pod ten przekaźnik ma on 5 nóżek
  • Poziom 38  
    mozesz zapodac foto przekaznika bo ciezko jest wymyslec co masz za przekaznik . z jednej strony ma dwie nozki a z drugiej trzy? jesli tak to tam gdzie masz te trzy to zewnetrzne sa tymi od zaqsilania przekaznika. czy jest sprawny moze jak co s lutowales to przerwal sie obod cewki i stad te problemy? sprawdz cewke przekaznika miernikiem lub podlacz pod akumlator uslyszysz charakterystyczny stuk przelaczajacych sie stykow
  • Poziom 22  
    juz wymieniłem układ bo chyba przez przypa ek go spaliłem. Już działa ale bez obciazenia jezeli nie jest nic podłączone do przekaźnika to po wprowadzeniu kody przełacza sie on na 4s i potem sie wyłącza . ale jak dam mu silniczek malutki zeby recił nim te 4s to tylko obruci nim raz ledwo co pusci mu prad juz sie wyłacza ?? tak przekaźnik ma 5 nóżek 3 i 2. Jak podłączyc do nieego silni moze ja cos żle podłaczam moze trzeba jakos inaczej ja na przekaźnik daje minus na nóżke środkkową z tych 3 i podłączam silnik do jednej z tych 2 nóżek tylko tak podłaczam ze jest w spoczynku jest rozwarty dopiero po wpisaniu kodu sie zewrze to powidznien płynąć prąd a nimus silnika czyli mase do masy czyli ninusa?
  • Poziom 38  
    dobrze podlaczasz nie narysuje tego bo niemam dostepu chwilowo do drugiego PC a tam mam protela . a wiec dajesz minus na srodkowa koncowke przekaznika potem na jedna z tytch dwoch ktora jest zwarta w stanie pracy silnik i drugi koniec silnika do +. moze masz za cienkie przewody zasilajace nastepna rzecz jest taka sprobuj rownolegle do silnika tak jak jest to przy przekazniku (w obwodzie tranzystora i cewki) wlaczyc diode a wiec katoda do + . moze sie uklad resetuje bo powstaja przepiecia
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji...
  • Poziom 15  
    Witam!
    A czy moze wiecie jaka ma byc wartosc rezystora R8 w "Zamek szyfrowy 1" ?