Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktywacja uczelnianego Windows 2003

29 Lip 2006 08:36 3076 11
  • Poziom 10  
    Jestem studentem i potrzebny mi jest Windows 2003. Wziąłem go z uczelni za darmo. Niestety mam teraz problem. Wymieniłem nagrywarke CD na nagrywarke DVD i pojawił mi się komunikat, iż nastąpiły znaczące zmiany w komputerze i należy go ponownie aktywować. Niestety podczas próby aktywacji wyskakuje mi komunikat, iż został wyczerpany limit aktywacji na ten klucz i żebym skontaktował się ze sprzedawcą. Ze szkoły też już nie mogę wziąć nowego klucza. Ma może ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro to jest legalny soft z uczelni to zadzwoń na infolinię Microsoft'u.
  • Poziom 27  
    A nie lepiej byłoby koledze zarejestrować się na stronie Microsoftu i po prostu ściągnąć sobie legalną 180dniową wersję Win2003 Enterprise? Niestety w chwili obecnej nie jest dostępna wersja polskojęzyczna ale to pewnie najmniejszy problem.
  • Poziom 13  
    Nie lepiej. Sam mam taki system, zadzwon a na pytanie powiedz ze zmieniles sprzet nagrywarke i podadza Tobie nowy kod aktywacyjny, pod warunkiem ze nie instalowales tego ostatnio (3miechy) na innym sprzecie.
    Juz Tobie nie dziala?? bo po zmianie sprzetu daje chyba 3 dni na aktywacje.

Radysh po co ma sciagac trial skoro ma oryginal
  • Poziom 27  
    Wychodzę z założenia iż lepiej mieć własny system niż "pożyczany". Bo słowa "Wziąłem go z uczelni za darmo" jak dla mnie, brzmią trochę dziwnie. Oczywiście nie mam tu na myśli "piractwa" ale od kiedy uczelnie rozdają oprogramowanie warte ponad siedem stówek? Taką cenę ma Win2003 Standard dla instytucji edukacyjnych. Wersja dla "szarych klikaczy" to koszt prawie dwóch i pół tyśączka złotych (pięciu userów). Trochę to zastanawiające a moje rozwiązanie jest "najbezpieczniejsze". :)
  • Poziom 27  
    Zwracam honor i czuję się "sprostowany" przez kolegę jankolo. Niestety "za moich czasów" nie było tak "kolorowo", choć szkoły kończyłem nie tak dawno, wszak pod koniec ubiegłego wieku. ;) W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem faktycznie będzie tel. do Microsoft Polska.
  • Moderator Samochody
    Tu jest mały problem, bo co prawda licencja MSDN AA dopuszcza używanie programów na tej licencji po zakończeniu nauki ale bez prawa do wsparcia technicznego i upgrade systemu (nie wolno go też przeinstalować). Dopóki się uczysz, w uzasadnionych przypadkach, dostaniesz ze szkoły nowy klucz.
  • Poziom 17  
    U mnie na uczelni nic nie mówili o tym, że nie wolno przeinstalowywać. Nie wolno po zakończeniu studiowania upgrade(ować) do nowszych systemów, ale ponowna instalacja systemu nie jest zabroniona.

Też jestem w MSDN AA.
  • Poziom 13  
    Z tego co mowili na Politechnice Poznanskiej.
    Jezeli studiujesz
    - mozesz instalowac, przeinstalowac upgradeowac,
    i co tylko wymyslisz na wlasnym sprzecie, co nie lamie ogolnych zasad licencji

Gdy konczysz studia mozesz uzywac zainstalowany w czasie studiow produkt ale juz nie masz prawa go przeinstalowywac

i UWAGA systemu niezleznie czy studiujesz czy juz nie w zadnym przypadku nie wolno uzywac do celów zarobkowych.
  • Moderator Samochody
    Nie musieli mówić, jest przecież umowa licencyjna, na którą się musisz zgodzić, żeby pobrać obraz płyty instalacyjnej z serwera dystrybucyjnego...

Jeśli studiujes to zwróć się do koordynatora MSDN-AA na Twojej uczelni i dostaniesz nowy klucz.
  • Poziom 13  
    Zadzwon na infolinie z porcesu aktywacji i postepuj wg instrukcji a dostaniesz kod aktywacyjny.

Na uczelni conajwyzej mozna dostac w szczegolnym przypadku nowy klucz, ktory wcale nie jest potrzebny.

Aha prawdopodobnie podanie kodu do automtu nic nie da i bedziesz musial rozmawiac z konsultantem/tka ale to jest stnadard, minus ze trzeba dzwonic ze stacjonarnego by nie zbankrutowac na aktywacji.

No i kod ten jest jednorazowy, generowany na podstawie sprzetu czasu itd itp.